technologie w biznesie

ZUS a przedsiębiorcy oraz ich prawa

Kiedy prowadzimy swoją firmę powinniśmy sporo się nagłowić w związku z różnymi prawnymi kwestiami. Nie wszystko będzie dla nas na początku proste, ale sporo rzeczy należy ogarnąć. Istotne jest to, jakie składki chcemy dawać do ZUS-u.

Bo rzeczywistość jest taka, że zus przedsiębiorców zapraszam do lektury prezentuje się trochę inaczej aniżeli dla przeciętnego Kowalskiego. Nie musimy się jednak martwić, bo można po prostu iść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w swoim mieście i tam uzyskać informacje.
A jeżeli brak nam na to chęci, to księgowy na sto procent będzie mógł nam udzielić każdej z istotnych informacji. Wysokość składek do ZUS-u zmienia się, więc rok rocznie trzeba sprawdzać określone tabele. Wtedy zyskamy pewność, że wszystko będziemy opłacali zgodnie z kwotami, które obowiązują.

Sprzedaż środków trwałych

praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma posiada jakiś majątek. Na owy majątek składają się określone środki trwałe. Ale bywa i tak, że pewne rzeczy nie są już w przedsiębiorstwie konieczne i wtedy następuje sprzedaż środka trwałego – dobra strona. Z czym się to wiążę? Otóż można rozpocząć rozmyślanie, co z odpisem kosztów amortyzacyjnych, które rozpisuje się w specyficzny sposób. Z tego powodu za koszt uznaje się jedynie niezamortyzowaną część środka trwałego. Najistotniejsze to pamiętać o ogarnięciu faktury. Nie trzeba natomiast spisywać umowy sprzedaży środka trwałego, najistotniejsza jest zwykła faktura.

Uwolnienie profesji księgowego

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeszcze niedawno mieliśmy takie zawody, które wymuszały posiadanie certyfikatujednego z Ministerstw. Do tej pory są tego rodzaju zawody, ale mnóstwo zawodów zaczyna być uwalnianych. A to oznacza, że nie muszą teraz osoby tych profesji posiadać takich certyfikatów. Do 2014 roku certyfikat z Ministerstwa Finansów musiał mieć każdy, kto był księgowym, ale dokładnie od 2014 roku nastąpiło tzw. uwolnienie zawodu księgowego – odnośnik. Dzięki tej zmianie duża liczba ludzi jest w stanie prowadzić usługi księgowe, co sprawiło, że mamy duży dostęp do nich i sami również możemy, jeżeli mamy taką potrzebę skończyć kurs księgowego, by móc służyć radą albo samemu zająć się swoimi fakturami, gdy mamy swoją firmę.