technologie w biznesie

Zimowo – jesienne porządkowanie mieszkań

Zima jest tradycyjnie okresem, gdy w mych stronach porządne gospodynie wysyłały swych małżonków do ciężkich robót fizycznych, mających związek z porządkami domowymi. W ruch szły trzepaczki i szorowano dywany. Wpierw trzeba było je wyciągnąć spod mebli po czym wynieść przed dom. I tam już technika uzależniona była od zwyczajów przekazywanych z ojca na syna.

wykładzina

Autor: Bolon by Missoni
Źródło: Bolon by Missoni
U nas w domu posypywało się taki dywan lekko śniegiem, i zostawiało na 10 – 15 min. Następnie następowało trzepanie dywanu – wpierw na śniegu, a potem na trzepaku. Do tejże pracy konieczne było niemało sił i odrobina cierpliwości – wymachiwanie bowiem ręką w obłokach pyłu nazbieranego przez cały rok do przyjemności średnich należały. Naturalnie za czasów mojego dzieciństwa pomoc ojcu w trzepaniu dywanu była nobilitacją, wykonywało się pracę dorosłego, a to miało swą wagę. Miejsce pod trzepakiem pełniło wówczas również inną rolę – społeczną. Kolejka do skorzystania z owego nieskomplikowanego przyrządu stwarzała sposobności do pogawędek, a czasami nawet do załatwienia jakichś biznesów. Mimo tych atutów należy przyznać, że była to robota mało wdzięczna.

Nie dziwi więc fakt, iż powstały firmy usługowe trudniące się czyszczeniem dywanów w sposób fachowy. Dzisiaj wystarczy, że pan domu wpisze w swoim laptopie wyrażenie: czyszczenie wykładzin Wrocław, i będzie mógł – często bez opuszczania mieszkania i przestawiania mebli – zaspokoić wymogi małżonki – sprzątanie wykładzin www.czystal.plwana ekipa z pomocą profesjonalnych odkurzaczy jak też ciśnieniowych myjek poradzi sobie z tym zadaniem w stosunkowo

dywan

Autor: Arte Espina
Źródło: Arte Espina

krótkim czasie, a my już nie musimy wykonywać tej ciężkiej roboty oraz wdychać kurzu.

Takie usługi – poza mniejszym bałaganem w mieszkaniu niż przed Wigilią – mają swoje atuty. Na pewno cechują się wyższą skutecznością niż metody tradycyjne. Firmy ogłaszające swoje usługi jako czyszczenie wykładzin Wrocław, najczęściej nie koncentrują się jedynie na klientach pojedynczych. Autentycznym wyzwaniem jest sprzątanie sprzątanie po zmarłym w biurowcach, w których wykładziny trzeba czyścić nie tylko odpowiednio, ale też szybko. Nie możemy przecież zamknąć biura na 10 godzin, bo właśnie odbywa się pranie wykładzin.