technologie w biznesie

zawód

Poszukujesz zawodu z przyszłością? Studiuj kosmetologię!

Koniec szkoły średniej to dla sporego grona młodych ludzi niezwykle duży stres. Nie tylko trzeba przysposobić się do egzaminów ale także zadecydować, jaką drogą ma teraz wieść nasza nauka. Z jednej strony możemy z niej zrezygnować - widmo służby wojskowej odeszło, można zająć się pracą zawodową. Jednak większość osób mimo wszystko decyduje się na kontynuację nauki - jednak który kierunek obrać? Fakultety politechniczne są niezwykle dobrym rozwiązaniem, jednak nie każdego interesuje budowa urządzeń. A może studia kosmetologiczne?
Continue reading

Usługi aktuarialne radują się dużo większym powodzeniem

Przedsiębiorstwa coraz częściej wykorzystują usługi aktuarialne. Kiedy obracamy pieniędzmi, musimy się liczyć z tym, że to wszystko obłożone okazuje się być określoną wielkością ryzyka, gdyż może się przydarzyć, że na jakiejś transakcji bardzo wiele zarobimy, ale też ma szansę się okazać, że niesamowicie dużo na niej stracimy.
Continue reading

Tłumaczenia – jak dzisiaj znaleźć doświadczonego tłumacza i jakie tłumaczenia cechują się największym zainteresowaniem?

Znajomość języków obcych ma dziś istotne znaczenie. Świat bowiem staje się globalną wioską, państwa nawiązują ze sobą współpracę, a firmy są otwarte na nowe zagraniczne rynki. Nie można się więc dziwić, że szkoły nauczają dwóch języków, a dużo osób szkoli samodzielnie swoje umiejętności pod tym względem, w trosce o przyszłą karierę.
Continue reading

Jak przebiega ścieżka edukacyjno-zawodowa znawców prawa?

Praca prawnika cieszy się respektem. Ta grupa zawodowa uważana jest za elitarną. Co się kryje pod określeniem „prawnik” i jak przebiega droga do tego zawodu? „Prawnik” to sformułowanie dość ogólnikowe. Odnosi się do każdej osoby, która ukończyła studia prawnicze. Nauka na uniwersytecie pochłania pięć lat w ramach jednolitych studiów magisterskich.
Continue reading