technologie w biznesie

zawód

Jak przebiega ścieżka edukacyjno-zawodowa znawców prawa?

Praca prawnika cieszy się respektem. Ta grupa zawodowa uważana jest za elitarną. Co się kryje pod określeniem „prawnik” i jak wygląda droga do tego zawodu? „Prawnik” to określenie dość ogólnikowe. Odnosi się do wszystkich osób, które ukończyły studia prawnicze. Edukacja na uniwersytecie trwa pięć lat w ramach jednolitych studiów magisterskich.
Czytaj dalej

Usługi aktuarialne radują się dużo większym powodzeniem

Wielkim powodzeniem szczycą się usługi aktuarialne. Gdy obracamy finansami, musimy się liczyć z tym, że to wszystko obłożone okazuje się być pewną dozą ryzyka, bo ma szansę się zdarzyć, że na jakiejś transakcji bardzo wiele zarobimy, ale też może się okazać, że naprawdę wiele na niej utracimy.
Czytaj dalej

Poszukujesz zawodu z przyszłością? Studiuj kosmetologię!

Zakończenie szkoły średniej to dla sporego grona młodych ludzi bardzo duży stres. Nie tylko należy przygotować się do matury ale również postanowić, jaką drogą ma teraz wieść nasza edukacja. Z jednej strony można z niej zrezygnować - widmo wojska odeszło, można zainteresować się pracą zarobkową. Jednak większość ludzi mimo wszystko cieszy się na kontynuację edukacji - jednak jaki kierunek wybrać? Dziedziny politechniczne są bardzo ciekawym pomysłem, jednak nie każdego interesuje budowa urządzeń. A może studia kosmetologiczne?
Czytaj dalej

Szklarz w stolicy

Gdy pójdzie szyba u sąsiada zdajemy sobie sprawę, że trzeba będzie zadzwonić do szklarza. Dość często wiele osób myśli, że szklarzy brak, bo mało ludzi zdaje sobie sprawę, że szklarze nie tylko wymienia szyby w oknach, ale zajmuje się też wieloma różnymi rzeczami, które są wokół nas.
Czytaj dalej