technologie w biznesie

Z jakiego powodu owady stanowią tak duże niebezpieczeństwo dla magazynowanych zbóż, główne metody ich eliminacji.

Owady mogą dokonać naprawdę sporych zniszczeń w przechowywanej żywności, z tego też powodu stosuje się rozmaite techniki aby je wyeliminować. Jeżeli nawet będzie się to wiązać z zastosowaniem rozmaitych związków chemicznych, to tego typu działania będą konieczne, żeby nie doprowadzić do ogromnych strat w zapasach. Na przykład przy zbożach takim zabiegiem będzie fumigacja, zwana także potocznie gazowaniem.

Ma ona za zadanie pozbycie się głównych szkodników ratkor.com/nasza-oferta/zwalczanie-szkodnikow-drewna-wyrobionego żerujących na ziarnach, to znaczy rozkruszka, wołka czy trojszyka. Stosuje się do tego parę różnych substancji, które skutecznie niszczą owady, a jednocześnie ich użycie nie ma wpływu na jakość zboża (kontynuuj czytanie). Jak można wywnioskować po potocznej nazwie, przy fumigacji stosuje się gazową formę tych substancji, dzięki czemu jej skuteczność będzie na wysokim poziomie. Gaz doskonale penetruje najmniejsze nawet szczeliny i dociera między ziarna, w skuteczny sposób zabijając wszystkie żyjące stworzenia. A po przeprowadzeniu całego procesu wystarczy tylko pozbyć się gazu, aby rozwiązać kompleksowo problem ze szkodnikami.

Obecnie najczęściej stosowanym preparatem jest fosforowodór. Jego ważną zaletą będzie to, że bardzo łatwo się go stosuje. Fumigacja zboża musi przebiegać w szczelnych, zamkniętych wnętrzach, więc dokładne ich przygotowanie jest jednym z najistotniejszych etapów tej operacji. Jakieś nieszczelności nie tylko mogłyby obniżyć skuteczność gazowania, ale też mogłyby stanowić niebezpieczeństwo dla ludzi z obsługi. Przy różnych rodzajach obiektów wykorzystuje się różne rodzaje uszczelnień, ich rodzaj najlepiej ustalić z firmą, jaka realizować będzie takie zlecenie. Po uszczelnieniu wszystkiego dokładnie i zabezpieczeniu całego obiektu można przystąpić do samego procesu gazowania. Aby to zrobić w środku umieszcza się pojemniki z gazem i zaczyna jego emisję.

pole uprawne

Autor: Joao Bento
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie całego procesu powinno się regularnie kontrolować stężenie czynnika i w razie konieczności zmieniać jego poziom. Po określonym czasie trzeba wykonać odwietrzanie, które polega na pozbyciu się całego gazu z wnętrza obiektu (MAREK KORC RATMAR).