technologie w biznesie

Więcej niż WiFi w punktach gastronomicznych, zobacz innowacyjne narzędzia marketingu

Marketing WiFi to nowoczesne narzędzie marketingowe, które umożliwia właścicielom lokali identyfikację ich gości i dalszą aktywność m.in. poprzez wyświetlanie promocji w czasie bieżącym, mailing, przeprowadzanie ankiet w oparciu o system gwiazdkowy oraz zbieranie opinii klientów. Marketing WiFi pozwala managerom lokali gastronomicznych oraz hoteli zidentyfikować klienta, odkryć jego doświadczenia oraz polepszyć usługę tak, aby chętniej powracał i przynosił większe zyski.

internet

Autor: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Źródło: http://www.flickr.com

Reklama WiFi jest pionerem w dostarczaniu ulepszonych usług WiFi dla punktów typu: restauracje, kawiarnie, puby czy kluby. Marketing WiFi zmienia tradycyjne, darmowe WiFi na innowacyjne narzędzie marketingowe. Dzięki WiFi można zdobyć nowych klientów, zachęcić ich do większej aktywności i sprawić by powracali do restauracji.

Poznaj więcej tutaj:

Pragnąc skorzystać z WiFi klient loguje się za pomocą wtyczek społecznościowych lub e-maila do WiFi i trafia na specjalną stronę powitalną, zintegrowaną z profilem restauracji na Facebooku.Każdy gość korzystający z hotspotu trafia do bazy danych, dzięki czemu można być z nim w stałym kontakcie. Używając funkcji przesyłania mailingów i powiadomień na Facebooku można budować lojalność, informować o promocjach albo przekierować gości na dowolną stronę www.

Koniecznie zobacz na stronie analogiczne informacje. Tam również zobaczysz coś emocjonującego, ponieważ przedstawia ona pokrewną tematykę.

Skuteczność powiadomień wysyłanych przez WiFi dochodzi nawet do 30% CTR – oznacza to, że przegląda je nawet 30 na 100 osób, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Marketing WiFi daje także możliwość przygotowania promocji, o której dowie się każdy klient zalogowany do WiFi. Można także np. ustawić inną promocję na każdy dzień.Po wizycie w restauracji każdy gości otrzyma prośbę o ocenę w skali od 1 do 5 gwiazdek. Może też wypełnić ankietę i pozostawić swoją opinię. Dzięki temu manager będzie wiedzieć, czemu goście wybierają właśnie jego restauracje i jakie rzeczy powinien zmienić, żeby chętniej wracali. Logowanie do WiFi odbywa się za pomocą portali społecznościowych lub za pomocą e-mail. Mały odsetek gości lokali gastronomicznych woli pozostać incognito, mimo że mogą czerpać profity po zalogowaniu do sieci. Mamy w takich przypadkach aż 2 alternatywne rozwiązania: przycisk “pomiń logowanie” albo system rabatowy. Instalacja programu jest bardzo prosta. WiFi jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami występującymi na rynku – wystarczy podłączyć WiFi do istniejącej infrastruktury.

Kontynuuj: