technologie w biznesie

Internet bez tajemnic

Innowacyjna informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Cyfryzacja w obecnym świecie to już aspekt codziennej rzeczywistości. Nawet kilkanaście lat temu nowością był fakt, że da się konwersować z kimś innym przez aparat telefoniczny, idąc swobodnie ulicą, przytrzymując przy małżowinie sporych rozmiarów wynalazek. Teraz powoduje to drobny uśmieszek zakłopotania i wspominanie starych czasów.
Czytaj dalej

W jaki sposób poradzić sobie z wielką ilością danych w przedsiębiorstwu

Jak wiadomo obecnie w prawie każdej dziedzinie wykorzystuje się techniki informatyczne. Poczynając od prostych rozwiązań, takich jak programy do fakturowania określonych dla średnich oraz małych firm zaprojektowanych do użycia na jednym lub kilku komputerach aż po systemy Big Data.
Czytaj dalej

Działania, które pozwolą stronie internetowej znaleźć się jak najwyżej w robotach wyszukiwarek internetowych

Działania, jakie pozwolą witrynie w sieci znajdować się wysoko w wyszukiwarkach www to takie, jakie bezpośrednio odwołują się do optymalizacji, zwanej także pozycjonowaniem. Tego typu czynności nastawione są ku temu, żeby w robotach wyszukiwarek właściwe słowa oraz frazy kluczowe były umieszczone wysoko i aby żaden użytkownik strony nie miał tym samym problemu z odnalezieniem danego portalu.
Czytaj dalej

Sprzęt elektroniczny nowej generacji pochodzące od cenionych producentów

Wielu ludzi ma duży problem, czy wybrać tablet czy tradycyjny laptop. Można oczywiście zakupić oba urządzenia, i wiele osób z praktycznych powodów robi w ten sposób. Ale można też bardziej dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i wybrać takie urządzenie, które lepiej spełni wymagania. Jeżeli ktoś dużo będzie pracował na użytkowym oprogramowaniu pod windowsem lub linuxem, to mocne laptopy będą dla niego znacznie korzystniejszym wyjściem. Natomiast jeśli ktoś sprzętu używał będzie jedynie do rozrywki, słuchania muzyki, czy też będą się liczyć niewielkie wymiary, dłuższy czas pracy na akumulatorach i mobilność, to chyba tablet okazać się może korzystniejszym rozwiązaniem.
Czytaj dalej