technologie w biznesie

Co piszczy w komputerze?

Innowacyjna informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Cyfryzacja w obecnym świecie to już aspekt codziennej rzeczywistości. Nawet kilkanaście lat temu nowością był fakt, że da się konwersować z kimś innym przez aparat telefoniczny, idąc swobodnie ulicą, przytrzymując przy małżowinie sporych rozmiarów wynalazek. Teraz powoduje to drobny uśmieszek zakłopotania i wspominanie starych czasów.
Czytaj dalej

W jaki sposób poradzić sobie z wielką ilością danych w przedsiębiorstwu

Jak wiadomo obecnie w prawie każdej dziedzinie wykorzystuje się techniki informatyczne. Poczynając od prostych rozwiązań, takich jak programy do fakturowania określonych dla średnich oraz małych firm zaprojektowanych do użycia na jednym lub kilku komputerach aż po systemy Big Data.
Czytaj dalej

Sprzęt elektroniczny nowej generacji pochodzące od cenionych producentów

Wielu ludzi ma duży problem, czy wybrać tablet czy tradycyjny laptop. Można oczywiście zakupić oba urządzenia, i wiele osób z praktycznych powodów robi w ten sposób. Ale można też bardziej dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i wybrać takie urządzenie, które lepiej spełni wymagania. Jeżeli ktoś dużo będzie pracował na użytkowym oprogramowaniu pod windowsem lub linuxem, to mocne laptopy będą dla niego znacznie korzystniejszym wyjściem. Natomiast jeśli ktoś sprzętu używał będzie jedynie do rozrywki, słuchania muzyki, czy też będą się liczyć niewielkie wymiary, dłuższy czas pracy na akumulatorach i mobilność, to chyba tablet okazać się może korzystniejszym rozwiązaniem.
Czytaj dalej

Tusze i wytrzymałe pokrowce do laptopów i telefonów

W dzisiejszym świecie trudno się obejść bez pewnych prostych udogodnień. Mimo że większość osób wie, że pokrowce i kabury do telefonów znacznie zwiększają trwałość komórek, nie każdy przywiązuje do tego wagę. Każdemu, komu zależy na tym, aby tak nieodzowne narzędzie, jak telefon, działało jak najdłużej, powinien zadbać o ochronę przed uszkodzeniami. Czytaj dalej