technologie w biznesie

W jaki sposób załatwiana jest rejestracja znaku towarowego krok po kroku

Rejestracja znaku towarowego jest niezbędnym posunięciem. Jeśli mamy firmę i mamy opracowany dla niej konkretny znak towarowy, to pragniemy mieć pewność, że nikt kolejny nie będzie z tego znaku używał i będzie on łączony tylko z nami.

Dlatego właśnie musi nas interesować rejestracja znaku towarowego (rejestracja znaku towarowego firmy dzięki tak byśmy posiadali gwarancję, że jest on wyłącznie nasz oraz zastosowanie go przez kogoś innego, będzie wiązało się z niemiłymi karami. Na stronie urzędu możemy przeczytać jak przebiega taka rejestracja krok po kroku, i jakie dokumenty powinniśmy posiadać ze sobą, tak aby mieć szansę to wszystko zorganizować sprawnie oraz w jak najmniejszym czasie, szczególnie że i tak będziemy zmuszeni troszeczkę poczekać na potwierdzenie decyzji oraz zaznaczenie, że ten znak jest nasz.

Trzeba dowiedzieć się w cenie którą będziemy musieli uiścić

więcej

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Nim przejdziemy do rejestracji naszego znaku, powinniśmy wpierw upewnić się, że żadna podobna firma nie ma takiego znaku, ani żadnego przybliżonego, tak aby nie przyszło do żadnego niezamierzonego plagiatu. Gdy już to sprawdzimy, odpowiednio będzie jeśli rzucimy okiem także na różne kategorie takich znaków, tak by wywiedzieć się, jak wiele będziemy zmuszeni zapłacić za jego rejestrację, dzięki czemu nie będziemy zdziwieni, kiedy dojdzie do uiszczenia należności. Co więcej dowiemy się wówczas, że taki znak chroniony jest tylko przez określony czas, wynoszący 10 lat i jeśli będziemy chcieli dłużej z niego korzystać, to trzeba będzie tą rejestrację ponowić.

Im więcej będziemy wiedzieli, tym mniej będzie niejasności

Nim przystąpimy do załatwiania formalności, dobrze będzie jeśli wpierw troszkę poczytamy na temat takiej rejestracji. Wówczas nie tylko będziemy rozumieć co do niej musimy mieć oraz co musimy robić, ale także dowiemy się w jaki sposób działa taka osłona znaku towarowego.

Nie masz ochoty, żeby intrygujące teksty przemknęły Ci koło nosa? Zatem na pewno spodoba Ci się moja witryna, na której możesz przejrzeć nowe newsy.

W razie jakichś niejasności wciąż będziemy mieli szansę się także zwrócić do rzecznika patentowego z prośbą o objaśnienie.