technologie w biznesie

Jak na przestrzeni dekad przeobraził się sposób reklamy towarów, hipermarketów i polityków kandydujących w wyborach do sejmu

Gdy w latach 90 rodzimy rynek znacząco się zmienił. Państwo przestało kontrolować nad gospodarką i co bardziej operatywni obywatele społeczeństwa mogli zakładać własny biznes. Z czasem takich ludzi było coraz więcej i obecnie muszą oni starać się o klientelę.

reklama zewnętrzna

Autor: Jeremy Thompson
Źródło: http://www.flickr.com

Samemu trudno prowadzić efektywną reklamę, zwłaszcza jeśli ma marną wiedzę w tym zakresie. Potężną znajomością tej tematyki mogą pochwalić pracownicy zatrudnieni w agencjach marketingowych. Jeśli prywaciarzowi zależy na dotarciu do sporej liczby potencjalnych klientów i dysponuje on wystarczającym budżetem, to z pewnością usłyszy, że warto zainwestować w billboardy (takie jak: Taka forma reklamy zewnętrznej już dawno temu się przyjęła, a z upływem lat coraz więcej zyskiwała na znaczeniu. I teraz ci najstarsi mieszkańcy miasteczek już nie pamiętają, jak wyglądała najbliższa okolica bez różnobarwnych i wielkich plakatów.

Aby billboardy (radomskie billboardy) spełniły pragnienia reklamodawców, muszą być zachowane pewne normy. Treść przekazu reklamowego ma mieścić się na optymalnej wysokości, żeby obrazki i slogany były

billboard

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com

znakomicie widoczne np. z okien trolejbusu. A dodatkowo nocą potrzebne staje się oświetlenie, bo w bladym świetle latarni bilbord mógłby być właściwie niedostrzegalny. Jeszcze dekadę temu wielkich sklepów było niezwykle mało, zatem i ich reklama nie bywała tak masowa jak współcześnie. Posiadacze hipermarketów wykorzystują billboardy do przekazywania informacji o okresowych wyprzedażach lub cotygodniowych obniżkach cen niektórych produktów.

To wręcz idealny sposób na dotarcie do konsumentów, na zwabienie ich rabatami, a nawet zmianę ich zakupowych przyzwyczajeń. Wraz ze zmianą ustrojową przeobrażeniu uległ także przebieg kampanii wyborczych. Kandydaci starający się o poparcie mieszkańców swojego miasta już właściwie nie wyobrażają sobie prowadzenia kampanii bez wykorzystania bilbordów. A na naklejanych na nich plakatach w każdym przypadku znajdują się fotografie przyszłych prezydentów miast.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (https://www.tvk.pl/internet/) publikującym podobne wiadomości. Są tak samo emocjonujące, ponieważ dotyczą tego samego tematu.

A oprócz podobizn jesteśmy w stanie dostrzec krótkie slogany, które mają za zadanie przekonać wszystkich przechodniów do zagłosowania na danego polityka. A sama efektywność takiej autoreklamy z pewnością bywa dość spora, sądząc po ilości wspomnianych billboardów, które pojawiają się w miastach niekiedy jeszcze na długo przed wyborami.