technologie w biznesie

W jaki sposób aktualnie szuka się pracy? Jak się to zmieniło ostatnimi czasy?

Dawniej proces rekrutacji wyglądał tak, że kandydat wybierał się do siedziby firmy, w jakiej pragnął pracować, zostawiał tam Curriculum Vitae z listem motywacyjnym i oczekiwał na odzew.

Randstad
Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj wygląda to całkowicie inaczej, proces rekrutacji jest podobny do tego występującego w krajach zachodnich.
Najbardziej ważna zmiana jest tego typu, iż źródłem pracy jest internet. To dzięki różnym portalom oraz stronom www możemy przesłać aplikację. Wszystko to ma miejsce bardzo szybko. Bardzo często jednakże nie odzywa się do nas firma, w której aplikowaliśmy, lecz agencja pracy, jakiej zlecono pozyskanie konkretnego pracownika. Biura pracy tymczasowej coraz częściej za to odpowiadają.
Choć w naszym kraju tego rodzaju proces nie jest jeszcze tak rozwinięty jak w krajach zachodnich, ale to jedynie kwestia czasu, że będzie lepiej. Co ciekawe, jak wynika z różnorodnych sondaży wielu Polaków ma jeszcze obawy, co do podejmowania pracy za pośrednictwem agencji, więc mimo że staje się to coraz bardziej powszechne, to jednocześnie nie jest tak rozpowszechnione, jak w wielu innych krajach.
Podobnie coraz bardziej popularne jest w naszym kraju doradztwo personalne. Dzięki niemu każdy z nas może dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, o swoich predyspozycjach, o takich kwestiach, w jakich miejscach lepiej pracować, w jakiego typu miejscu się odnajdzie. To z pewnością pomaga w zaplanowaniu sobie ścieżki kariery, bardziej korzystne dopasowanie do wymagań rynku.
Z tej pomocy powinna korzystać każda osoba, jaka nie do kończ wie, co planuje robić, a również taka, która jest zdecydowana, lecz pragnie się utwierdzić w takim przekonaniu. Jak doradztwo personalne Warszawa sprawdź moją stronę jest najlepszym miejscem, aby odwiedzić takie biuro.