technologie w biznesie

Praktyczne gadżety do każdego laptopa

Laptop to bardzo przydatny sprzęt, który znakomicie może zastąpić nam stacjonarny komputer, szczególnie, jeżeli sporo podróżujemy. Zawsze można go ze sobą wziąć – mieści się do każdego plecaka oraz każdej większej torby kobiecej, lecz naturalnie o wiele lepiej jest transportować go w przeznaczonej do tego torbie albo etui, chroniącej przed wstrząsami i nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi. Kupując laptopa dobrze też pomyśleć o paru gadżetach, które niewątpliwie nam się przydadzą.

klawiatura qwerty

Autor: montillon.a
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym takim urządzeniem jest kamerka internetowa, chociaż współcześnie większość laptopów posiada wbudowane takie udogodnienie. Kamera jest pożyteczna podczas prowadzenia rozmów online z przyjaciółmi albo z bliskimi mieszkającymi np. w innym mieście lub nawet kraju. Kamerka kupiona jako oddzielne urządzenie zapewni niewątpliwie dużo lepszą jakość obrazu, polepszając tym samym komfort internetowych pogaduszek. Dlatego dobrze jest mieć uwagę na rozdzielczość oraz możliwość rozmów w jakości HD, a z pewnością będziemy usatysfakcjonowani. Poza kamerką pomocnym gadżetem jest również microsd, na której przeniesiemy dane z telefonu czy aparatu fotograficznego na laptopa. W tym źródle można zakupić opisywane sprzęty: polecana kamerka internetowa.

laptop

Autor: Eric Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Dostępne są różne pojemności kart, m.in. bardzo popularna karta micrsd16gb, z jakiej szybko zrzucimy informacje. Kupując kartę dla siebie skontrolujmy prędkość przesyłania danych, aby nie okazało się, że nasza SD karta zrzuca fotografie godzinami, a my złościmy się, iż to wszystko tyle trwa. Mając laptopa nie można także oczywiście zapomnieć o bezprzewodowej myszy. Jest o wiele wygodniejsza niż myszka z kablem, który zawsze nam się o coś zaplącze i dzięki temu też zajmuje mniej miejsca. Bez myszki ciężko się obejść i jest to zwyczajnie niekomfortowe, zwłaszcza, gdy powinniśmy zrobić coś szybko albo niezwykle dokładnie, np. zrobić zlecone zadanie. Zobacz: .

Ostatnim gadżetem jest dodatkowa bateria, gdyż w czasie podróży częstokrotnie nie mamy gdzie podładować laptopa. A bateria najczęściej zawsze kończy się akurat wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujemy.Dobrze jest zainwestować w kilka użytecznych gadżetów, jakie mogą ułatwić nam życie oraz przydać się w przeróżnych, codziennych sytuacjach. Kupujmy je w sprawdzonych sklepach, by mieć pewność ich jakości oraz cieszyć się użytkowaniem sprzętów bez żadnych problemów.