technologie w biznesie

Innowacyjna informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Informatyzacja w naszym świecie to już element codzienności. Jeszcze dekadę temu nowością było to, że da się porozmawiać z kimś innym za pomocą nieokablowanego telefonu, krocząc swobodnie po mieście, trzymając przy małżowinie sporej wielkości urządzenie. Dzisiaj wywołuje to drobny uśmieszek zakłopotania i wspominanie starych czasów.

Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Autor: Iomega
Źródło: Iomega
Granica pomiędzy sprzętem do rozmawiania, nadawania i odbierania smsów, a laptopem robi się coraz bardziej niewyraźna.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (https://www.gohero.pl/pl/n/GoProsfera-108-Ekspozycja-w-kamerach-GoPro/114) podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie zwlekaj za długo:)

Dodatkowo rozwój elektronice spowodował, że przez telefon da się płacić za zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, można na telefonie oglądać i przechowywać niemałe filmoteki…Można posłuchać ulubioną muzykę. Najlepiej jeśli posiada się zestaw słuchawkowy (atrakcyjne źródło). Dlaczego męczyć innych muzyką, którą niekoniecznie wszyscy mogą lubić.

A to wszystko to jedynie wierzchołek góry lodowej. Aparaty o takich możliwościach służą generalnie do zachowania kontaktu z znajomymi albo z partnerami biznesowymi, zaś postęp w dziedzinie elektroniki, możliwości obliczeniowych komputerów i złożoności wszelkiej maści programów komputerowych spowodował, że nie tylko wysłużone, spore pecety są niezastąpione, ba – wymagane w licznych instytucjach.

Niezwykle użyteczne okazują się tam wspomniane smartfony. Chociaż na razie taki krok odbywa się się raczej w prywatnych firmach, w przyszłości z pewnością każdy doktor na ostrym dyżurze będzie posiadał w kieszonce potężną technologiczną maszynkę z dostępem do Internetu na terenie całego oddziału; także pracownicy służb publicznych, dyżurni ruchu na stacjach… A żeby chronić telefon przed czynnikami zewnętrznymi porozgląda się za jakimś gustownym etui na telefon (odkryj więcej w tym miejscu).

Ale w dalszym ciągu potrzebuje to infrastruktury i ogromnej wiedzy niezbędnych do działania tego typu systemów i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Wciąż w budynkach firm, gdzie prężnie działają proste dla użytkownika sieci, gdzieś w piwnicach w szafach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub HP J9280A – switche, które zawiadują dystrybucją licznych, drobnych kawałków danych. Te dwa modele są raczej drogimi i potężnymi maszynami, potrzebnymi w dużych instytucjach i firmach.

Istnieją ich dużo mniejsze warianty, takie jak HP J9138A, znakomite do zastosowania na niewielkiej placówce pocztowej lub w małej kawiarence internetowej. Oprogramowanie bardzo użyteczne w tworzeniu i zarządzaniu niedużymi, średnimi i największymi sieciami to przykładowo winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – system Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Podsumowując – aby działała rozrywka w smartfonach, aby można było się sprawdzić email w kafejce lub innym miejscu, nadal niezbędna jest specjalistyczna wiedza i ludzie doskonale znający zagadnienie.