technologie w biznesie

Świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw i osób prywatnych jest cloud computing

Jeszcze całkiem niedawno wszystkie pliki okazywały się przechowywane na komputerach, zgrywane na zewnętrzne dyski, a to nie zapewniało, że nie ulegną zepsuciu, gdy coś stanie się z nośnikiem, albo kiedy konkretny komputer ulegnie awarii. Na szczęście teraz znacznie lepiej znana i rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.

Właściciele zakładów dostrzegają bezpieczeństwo jakie zapewnia cloud computing

cloud computing

Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl
Zamiast przechowywać ważne dokumenty na swoim komputerze, wysyłamy je na serwer, który udostępnia nam zewnętrzna firma, albo który posiadamy u siebie, jeżeli akurat prowadzimy firmę. Wszystkie te pliki oraz informacje, które tam wyślemy są niejako zawieszone w internecie i żadna awaria komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej niesamowite w tym wszystkim jest to, że dostęp do tych plików będziemy posiadali wciąż, bez względu na to gdzie się znajdujemy, jeżeli jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer oraz internet.

Możemy tam przerzucić wiele informacji

Plusem takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie miał do nich dostęp każdy, komu udostępnimy login oraz hasło, i że będziemy mieli do nich dostęp z każdego miejsca, gdzie będziemy przebywali. Ich sporym plusem jest też to, że proponują nam sporo przestrzeni na trzymanie istotnych dla nas plików, a co się z tym łączy, nie będziemy zmuszeni tym wszystkim zasypywać własnego komputera spowalniając jego pracę, jak i nie będziemy zmuszeni tego nagrywać na różnorakie nośniki, co będzie zabierało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (strona internetowa na temat cloud computing). Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie tak dla osób prywatnych, jak i także dla zakładów i coraz więcej osób zaczyna sobie z tego wydawać sprawę.
cloud computing

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre zakłady proponujące takie rozwiązanie są bardzo znane

Pragnąć umieścić własne pliki na takiej chmurze, musimy wiedzieć, że zakłady które nam to proponują dzielą się na te, które od lat już są znane ze swojej różnej działalności w internecie i na te, które właśnie rozpoczynają dawać takie usługi (sprawdź koszty na Decydując się na wybór jednej z nich musimy się kierować dostępnością konkretnej usługi, miejscem które jest nam oferowane do zajęcia swoimi plikami, jak oraz też zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, bo powinniśmy tutaj posiadać całkowitą pewność, że wszystko co tam wstawimy będzie bezpieczne.