technologie w biznesie

Standy reklamowe

Gdy wchodzimy do sklepu najważniejsze dla nas jest to by kupić konkretny produkt. Nie zawsze mamy czas na chodzenie i szukanie danej rzeczy, chętnie wkroczylibyśmy do sklepu, wzięli to, co jest nam niezbędne i opuścili sklep.

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak wszyscy doskonale wiem jak to bywa w większych sklepach, jeżeli nie jesteśmy w nich często ciężko będzie nam szybko zrobić zakupy, tzn. takie zakupy, które właśnie chcielibyśmy zrobić. Ale, kiedy zauważymy osobny stojak (polecane produkty) z półeczkami z rzeczami jednej firmy, to jesteśmy wniebowzięci, jeśli właśnie mieliśmy zamiar zakupić, coś z ich oferty. Takie standy reklamowe, wykorzystuje się w wielkich sklepach, ale też w małych sieciowych sklepach, które można spotkać niemal na każdym rogu w większości miast. Standy są niezbędne, by dany towar został lepiej wyeksponowany, by więcej klientów zwróciło na coś uwagę.

Miejsce na wiele produktów w sklepie

Gdy patrzymy na znane osoby wdzięczące na ściankach to rzadko, kiedy myślimy o tym, kto taką ściankę ustawił, ba, kto zamówił ją i kto zrobił. Bardziej zwracamy uwagę na to jak gwiazdy się prezentują. A prawda jest taka, że ścianki produkują te same przedsiębiorstwa, które robią standy reklamowe (standy promocyjne z nadrukiem) do supermarketów i mniejszych sklepików. Tak, więc jeśli potrzebny jest nam stand do sklepu lub niezbędny jest nam jakiś, inny charakterystyczny stojak (www) czy wieszak na towary, to trzeba wyszukać firmę, która oferuje tego typu asortyment.

button reklamowy

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci jedzenia, tzn. pewnych produktów, bywa, że razem z towarem, który dostarczany jest do sklepu dodają również konkretne standy reklamowe. W sklepie w takich sytuacjach na takim standzie zostanie wyłożony wybrany towar danej firmy. Dość często standy wykorzystuje się do promowania dopiero pojawiających się produktów. Na promocji stoją ładne panie i przystojni panowie, a na standzie poustawiane jest towar. Do tego ścianka, gdzie widać logo danej firmy. Hostessy i hości zapraszają do degustacji i do zakupu produktu. To sprawia, że ludzie chętnie sięgają po konkretny produkt. Czasem nie ma promocji, którą napędzają ludzie i stawia się jedynie dobrą ekspozycję znanego produktu na stadach reklamowych z rozmysłem ustawionych na przestrzeni sklepu.