technologie w biznesie

samochód

Jak prawidłowo przedsiębiorcy rozliczać mogą wykorzystywanie prywatnych aut do firmowych celów.

Wykorzystanie prywatnych samochodów do celów firmowych jest obwarowane odpowiednimi przepisami. W chwili obecnej przedsiębiorcy mają dwie możliwości żeby to legalnie zrobić, to znaczy albo przekazać pojazd w ewidencję środków trwałych, albo jeździć samochodem prywatnym, a koszty rozliczać przy pomocy tak zwanej kilometrówki. Czytaj dalej

W jaki sposób kupić właściwą lawetę? Wartościowe wskazówki mogą być przydatne dla każdego, kto jest nią zainteresowany

Usterka samochodu może przytrafić się zawsze oraz wszędzie, nawet kiedy wszystko zdaje się w porządku oraz zamierzamy pojechać na wczasy. Lecz niekiedy nie minie nawet 15 minut, a auto zgaśnie i w żaden sposób nie możemy go zapalić. W takich sytuacjach niezbędna jest laweta, która zabierze samochód z jezdni i zawiezie do właściwego warsztatu.
Czytaj dalej

Potrzebujesz transportu, musisz dowieźć wiele osób w dane miejsce – sprawdź, jak to zrobić

Chociaż teraz prawie każdy Polak ma samochód (to już nie czasy Polskiej Republiki Ludowej, kiedy posiadanie malucha było czymś wyjątkowym), zdarzają się chwile, w których jest to niewystarczające. Kiedy pięć foteli to zbyt mało. Gdy potrzebuje się samochodu większego, które będzie mogło pomieścić kilka lub kilkanaście osób. Co wtenczas zrobić?
Czytaj dalej

Daewoo serwis ma możliwość nam zaproponować oryginalne elementy

Czy powiemy gdzie nabywać elementy zamienne?

W czasie użytkowania samochodu dochodzi do niszczenia się jego elementów, które powinno się co jakiś czas wymieniać. Trzeba się wtedy zastanowić nad tym, czy pragniemy posiadać zamienniki, czy może pragniemy zainwestować w oryginalne części.
Czytaj dalej

Jakim sposobem wybrać dobrą firmę przewozową

Najpowszechniejszą gałęzią transportu jest transport samochodowy. Transport samochodowy swoją sławę zawdzięcza przestrzennemu rozstawieniu dróg, cechującemu się największą spośród jakichkolwiek sektorów zwartością i integralnością.W Polsce działa dużo przedsiębiorstw, które zajmują się przewozem różnego rodzaju materiałów zarówno na obszarze państwa, jak i poza granicami. Firma transportowa posiada obszerny wachlarz aut przystosowanych do przewozu różnych produktów.
Czytaj dalej

Usługi przeprowadzane przez warsztat naprawy aut

Auta są na dzień dzisiejszy eksploatowane w dużym stopniu. Analogicznie jak wszystkie inne urządzenia, także samochody nierzadko się psują. Wewnątrz silnika jest w zasadzie bardzo wiele części, które mogą ulec uszkodzeniu. Oprócz tego samochody również się zużywają. Różnego rodzaju uszkodzenia wymagają zwykle odwiedzenia serwisu aut. Tego rodzaju zakładów jest bardzo dużo, zwłaszcza w większych miastach.
Czytaj dalej

Dlaczego warto regularnie czyścić nadwozia i wnętrza naszych samochodów

Nabycie pojazdu jest związane tak z sporym jednorazowym wydatkiem, jak i z wręcz obowiązkiem wydania oszczędności na remont, ponieważ zazwyczaj nabywamy używane czterosuwy, a te, jak wszystkim wiadomo, nie są bez felerów. A jeśli do tego kluczyki hondy trafią do dłoni pani, to na pewno wnętrze wozu zyska nowy wygląd, chociaż i niektórzy panowie też zwracają baczną uwagę na ten czysto wizualny aspekt.
Czytaj dalej

Naprawa zawartej z tyłu belki – a więc, jeden spośród najczęstszych problemików które są zawarte wewnatrz autkach francuskich

Posiadasz francuskie autko rodzaju Citroen, Peugeot lub Renault? Zauważyłeś, iż jakąś rzecz się z twoim autkiem dzieje niezbyt dobrego? Odkryłeś, iż to tylna belka, oraz nie masz pojęcia, jakie miejsce się przejść po pomoc? Zajrzyj do sieci oraz poszukaj najbliższego serwisu autek francuskich, który oferuje regenerację lub wymienienie wspomnianej zwartej belki belki w nadmienionych już markach samochodów.


Przeciwko pozorom naprawa, czy też regenerowanie tylnej belki, nie jest tak prostą sprawą, jak ma możliwość się najpierw wydawać.
Czytaj dalej

Kiedy wskazane jest oddać swój wóz na złom i z jakiego powodu?

W dzisiejszych czasach wiele różnorodnych firm na rynku oferuje złomowanie pojazdów rozlicznego typu - osobowych, ciężarowych, busów, dostawczych, motocyklów itd. Wiele kierowców entuzjastycznie korzysta z usługi złomowania pojazdów, gdyż często jest to dla nich nadzwyczaj opłacalne.
Czytaj dalej

Wadliwa tylna belka w samochodzie? – koniecznie rób cykliczne przeglądy

 
Auto to jak najbardziej maszyna bardzo wytrzymała, ponieważ możemy przemierzyć nim na ogół setki tysięcy kilometrów i eksploatować pojazd przez wiele lat, dopóki nam się nie znudzi i nie zechcemy zamienić go na inny model. Jednak, aby faktycznie pojazd służył nam jak najdłużej warto o niego w trakcie używania jak najlepiej dbać, czyli wykonywać systematyczne przeglądy.
Czytaj dalej

Skup złomu – czyli co trzeba zrobić aby całkiem tanio nabyć części zamienne do naszego pojazdu?

Każdy z nas wysoko ceni mobilność. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że aktualnie coraz bardziej zauważalna ilość osób jest posiadaczami samochodów. Z ich wykorzystaniem bowiem mamy sposobność, by komfortowego przemieszczania się z jednego miejsca do następnego w dość krótkim czasie.
Czytaj dalej

Opony przedstawiają przeróżne właściwości

Koła pojazdów różnią się rozmiarem

Powinniśmy właściwie znać swój wóz, a gdy mamy w planach zmienić oponę, to warto dowiedzieć się jaki rozmiar musi ona mieć. Powinniśmy pamiętać, że pojazdy mają różny rozmiar kół i różnoraki ich rozstaw, więc wyłącznie posiadając właściwą wiedzę, będziemy mogli dokonać właściwego wyboru opon, dzięki czemu zawsze będą się świetnie przytrzymywały drogi i nie będą się tak prędko niszczyły.
Czytaj dalej

Pielęgnuj swoje auto korzystając z usług myjni samochodowej oraz stosując dobrej jakości środki do pielęgnacji

Każdy kto posiada auto bardzo dobrze wie, jak ważna jest jego pielęgnacja. Tak samo wewnątrz jak również na zewnątrz nasz pojazd powinien być czysty, pozwoli to zmniejszyć koszty związane za przykład z renowacją lakieru samochodowego. Bywają czasami i tacy, którzy przez wiele lat nie troszczą się o swój samochód.
Czytaj dalej