technologie w biznesie

Trzeźwo myślący zawżdy ubezpieczony – dlaczego jest to takie ważne?

O ile podczas urlopu zamierzasz żeglować, jeździć konno, skakać ze spadochronem uprawiać sport wyczynowo, nurkować z aparatem oddechowym, brać udział w łowach, uprawiać wspinaczkę wysokogórską, bądź speleologię powinieneś rozszerzyć własny turystyczny pakiet ubezpieczeniowy o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, jeśli wybierasz się na wyprawę z biurem turystycznym, dostajesz na ogół podstawowy pakiet turystyczny, określany standardowym. Złożony jest on na ogół z ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Kiedy jednak spędzasz urlop związany z ryzykiem, powinieneś dopłacić do ubezpieczeń wskazanych w pakiecie bazowym. W wypadku praktykowania sportów ekstremalnych albo sportów wysokiego ryzyka koszt ubezpieczenia mogą wzrosnąć nawet do 300 procent w stosunku do ubezpieczenia bazowego.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeśli tak, to zobacz dodatkowo ten świetny artykuł. Przekonaj się, to też będzie dla Ciebie warte zainteresowania.

Jest to zależne od propozycji, obszaru oraz sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, porównaj tutaj. Niemniej jednak warto to uczynić, bowiem w przypadku wypadku ubezpieczenie obejmie również m.in. koszty akcji ratowniczej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszty śmigłowca. Są to niezwykle drogie akcje. Jak wynika z informacji jednej z firm ubezpieczeniowych, koszta przewozu rannego narciarza z gór do szpitala to w przybliżeniu 3 tysiące euro.

Intrygują Cię opisywane tutaj zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tutaj ważne informacje (http://www.efematic.pl/), które też Cię zaciekawią!

Z kolei działania poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz wielu ratowników to koszta blisko kilkunastu tys. euro. Jeśli zatem jedziesz na ekskursję z biurem podróży i pragniesz uprawiać tego typu sporty, powiadom o tym biuro. Każdy zgodnie z prawem funkcjonujący touroperator musi swego klienta ubezpieczyć, także oferując mu polisę w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Przeważnie biura same sugerują klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie żądają pisemnego oświadczenia, iż się z podobnej oferty rezygnuje, albowiem na przykład wykupiło się ubezpieczenie gdzie indziej.

Polisę turystyczną możesz nabyć niezwykle prosto przez internet, bez wychodzenia z mieszkania. Gorzej jest, jeśli tramp wykupi w biurze turystycznym standardową usługę, zaś na urlopie zdecyduje się na uprawianie sportów ekstremalnych i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wówczas tramp sam musi pokryć ogromnie wysokie koszta hospitalizacji.