technologie w biznesie

Trzeźwo myślący zawżdy ubezpieczony – dlaczego jest to takie ważne?

O ile podczas urlopu zamierzasz żeglować, jeździć konno, skakać ze spadochronem uprawiać sport wyczynowo, nurkować z aparatem oddechowym, brać udział w łowach, uprawiać wspinaczkę wysokogórską, bądź speleologię powinieneś rozszerzyć własny turystyczny pakiet ubezpieczeniowy o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, jeśli wybierasz się na wyprawę z biurem turystycznym, dostajesz na ogół podstawowy pakiet turystyczny, określany standardowym. Złożony jest on na ogół z ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Kiedy jednak spędzasz urlop związany z ryzykiem, powinieneś dopłacić do ubezpieczeń wskazanych w pakiecie bazowym. W wypadku praktykowania sportów ekstremalnych albo sportów wysokiego ryzyka koszt ubezpieczenia mogą wzrosnąć nawet do 300 procent w stosunku do ubezpieczenia bazowego.

Jest to zależne od propozycji, obszaru oraz sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, porównaj tutaj. Niemniej jednak warto to uczynić, bowiem w przypadku wypadku ubezpieczenie obejmie również m.in. koszty akcji ratowniczej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszty śmigłowca. Są to niezwykle drogie akcje. Jak wynika z informacji jednej z firm ubezpieczeniowych, koszta przewozu rannego narciarza z gór do szpitala to w przybliżeniu 3 tysiące euro.

Intrygują Cię opisywane tutaj zagadnienia? Jeżeli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tutaj ważne informacje (http://www.efematic.pl/), które też Cię zaciekawią!

Z kolei działania poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz wielu ratowników to koszta blisko kilkunastu tys. euro. Jeśli zatem jedziesz na ekskursję z biurem podróży i pragniesz uprawiać tego typu sporty, powiadom o tym biuro. Każdy zgodnie z prawem funkcjonujący touroperator musi swego klienta ubezpieczyć, także oferując mu polisę w związku z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Przeważnie biura same sugerują klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie żądają pisemnego oświadczenia, iż się z podobnej oferty rezygnuje, albowiem na przykład wykupiło się ubezpieczenie gdzie indziej.

Polisę turystyczną możesz nabyć niezwykle prosto przez internet, bez wychodzenia z mieszkania. Gorzej jest, jeśli tramp wykupi w biurze turystycznym standardową usługę, zaś na urlopie zdecyduje się na uprawianie sportów ekstremalnych i zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Wówczas tramp sam musi pokryć ogromnie wysokie koszta hospitalizacji.