technologie w biznesie

Regeneracja belki skrętnej – jak wygląda?

Tylna belka skrętna jest to podejście typowe dla większości francuskich wozów. Ich regeneracją trudni się w naszym kraju wiele firm. Na czym polega regeneracja tylnej belki? Jakim postępowaniom jest ona poddawana? Belki posiadają szereg praktycznych pozytywów, jednakże ich elementy składowe całkiem prędko zużywają się.

W związku z tym dosyć powszechnie wykonuje się ich tak zwaną regenerację. Każdy zakład stosuje troszkę inne normy w owym względzie. Przyjmuje się jednakże, że regeneracja tylnej belki powinna odbywać się w ciągu paru godzin. Istotne, by niepotrzebnie nie wymieniać całkowitej belki, a tylko poszczególne elementy, jakie uległy zużyciu. W niektórych zakładach regeneracja belki jest zastępowana przez zamontowanie zregenerowanej belki z innego wozu. Nie jest to jednakże dobry zwyczaj. Nie mamy przenigdy pewności, że będzie ona pracowała identycznie dobrze jak zregenerowana, oryginalna belka z konkretnego pojazdu. Aby mieć pewność, że po regeneracji tylna belka będzie służyła nam jeszcze przez dłuższy czas, powinniśmy z pewnością zorientować się, jakie części były wykorzystane przy regeneracji. Najlepiej jeśli pracownik warsztatu sam opowie nam, co zamieniał a także wskaże marki użytych części.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, to kliknij ten odnośnik – jest tam bardzo świeża wiadomość (https://firetms.com/pl/) dotycząca takiej tematyki.

Zaleca się, aby były to oryginalne części francuskich fabrykantów.

usługi - odbicie

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy regeneracja jest konieczna? Tak naprawdę nie ma w tym względzie przejrzyście określonych zasad. Sporo zależy od tego, w jaki sposób a także przez kogo był użytkowany samochód.

Najczęściej zakłada się, że tylna belka wytrzymuje w przybliżeniu 80-tys tys. km. Po owym czasie rekomenduje się jej regenerację, a przynajmniej ocenę wyczerpania poszczególnych części.