Recykling dokumentacji niearchiwalnej musi przebiegać w sposób określony na podstawie akceptacji dyrektora właściwego miejscowo archiwum

Jeśli powyższy tekst daje Ci do myślenia, kliknij ten odnośnik i ponadto zdobądź użyteczne szczegóły, które również są godne wspomnienia.
Także określone stopnie kwalifikacyjne dzielą papiery niearchiwalne na ustalone obszary, które wskazują na sposób i termin brakowania dokumentów określonych symbolami: „B”, „Bc” i „BE”. Symbol „B” oznacza kategorie archiwalną dokumentacji niearchiwalnej, to znaczy archiwizowanej dokumentacji do okresu jej przedawnienia.
Więcej informacji –
Dokumenty czasowe określone znakiem „B” z końcówką cyfry arabskiej, np. 5, 10, 25, jest to kategoria dokumentacji niearchiwalnej o czasowym znaczeniu użytkowym. Po określonym okresie jej przechowywania, którą ustala liczba arabska, jest niszczona. Trzeba jednak tu tej pamiętać, że termin jej przechowywania liczy się w całych latach kalendarzowych, licząc od 1 stycznia roku następnego do okresu jej wydania po koniec okresu jego

faktycznego zastosowana. Dokumentacja niearchiwalna określona symbolem „Bc” ma krótkoterminowe znaczenie praktyczne i po bezpośrednim upływie jej praktycznej przydatności jest dawana do zniszczenia.
Natomiast dokumentacja terminowa oznaczona znakiem „BE” z końcówką cyfry arabskiej, jest to dokumentacja, która po terminie archiwizowana, np. BE15 czyli po 15 latach archiwizowania jest poddawana ponownemu sprawdzeniu przez odpowiednią komisję mianowaną przez archiwum państwowe.
Kliknij ten link! To naprawdę świetna strona, przeczytasz tam wiele użytecznych informacji! Zobaczysz, z pewnością się nie zawiedziesz.
Brakowanie dokumentów czasowych w państwowych i pozarządowych organizacjach może dokonywać się jedynie za akceptacją dyrektora miejscowego archiwum państwowego.