technologie w biznesie

Prestiż, wysokie pensje i niezbyt dobry odbiór społeczny. Mocne i słabe strony pracy prawnika.

Prawo jest branżą, która w znakomitej większości osób wywołuje skomplikowane odczucia. Odpowiada za to parę czynników. Pierwszym z nich jest sposób oceniania prawników przez ludzi. Już sam początek kariery zawodowej przyszłych mecenasów, oskarżycieli oraz sędziów bywa przeróżnie oceniany. Z jednej strony studia na Wydziale Prawa uznawane są za najżmudniejsze, a jednocześnie za najbardziej prestiżowe. Uczniowie liceów, chcący realizować się w zawodach związanych z prawem już od pierwszych miesięcy nauki skupiają się wyłącznie na tych przedmiotach egzaminu dojrzałości, które zapewniają udział w rekrutacji na ten kierunek.

adwokat

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego renoma wypływa prawdopodobnie z opinii o wysokim statusie społecznym prawników i ich ogromnych wynagrodzeniach. Obraz pewnej intratnej posady oraz spokojnej i dostatniej przyszłości może skłonić każdego maturzystę do nauki dat, pojęć politycznych oraz zagadnień związanych z pełnieniem ról publicznych. Z drugiej strony mamy również pejoratywne klisze dotyczące słuchaczy Wydziału Prawa – kancelarie Knuter. Twierdzi się na przykład, że są oni pyszałkowaci, spięci i niezbyt rozrywkowi. Inną wadą, którą przypisywaną im przez opinię publiczną, jest nieustanne podkreślanie członkostwa w ekskluzywnej grupie przyszłyszych prawników i bezzwłoczne informowanie o tym każdej napotkanej osoby.

Jeśli po przeczytaniu takiego tekstu masz ochotę jeszcze bardziej precyzyjnie zbadać to zagadnienie, zalecam tę witrynę (https://notariuszpokojski.pl/zachowek-czym-jest-i-komu-przysluguje), gdyż ona jest tak samo emocjonująca!

Co więcej wielu ludzi uważa, iż zdobycie indeksu Wydziału Prawa jest możliwe jedynie dzięki właściwym układom.

student prawa

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com
Rządzi powszechne przekonanie, że to poparcie rodziny i przyjaciół jest gwarancją zwycięstwa podczas naboru na ten popularny kierunek. Podobne podejrzenia wytaczane są przy okazji testów wstępnych na aplikantury dla absolwentów prawa. Z góry zakłada się, że kancelaria, która przyjmuje na staż świeżo upieczonego magistra, robi to pod wpływem nacisków jego wysoko postawionych bliskich. Niestety każdy prawnik, radca prawny czy adwokat będzie musiał zmierzyć się z tymi krzywdzącymi stereotypami i przekonaniami.