technologie w biznesie

praca dla studiujących, nabór pracowników

Okres wakacyjny sprzyja studentom do podjęcia pracy. Naturalnie wtenczas pokazuje się najwięcej propozycji pracy dla młodych ludzi, którzy studiują. Studenci marzą o pracy w dużej korporacji, własnej firmie, czy urzędzie, jednak w trakcie studiów łapią się jakiegokolwiek zajęcia.

wyobrażenie - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Praca dla studentów, zwłaszcza dla uczących się w systemie dziennym to przede wszystkim stanie za barem, sprzątanie, bądź korepetycje. Studenci swoją przygodę z pierwszą pracą przeważnie rozpoczynają od roznoszenia ulotek. Propozycji tego rodzaju na stronach ogłoszeniowych jest dużo, jest to jednakże najmniej intratne zajęcie. W rozmaity sposób polscy żacy mogą zarobić na swoje koszty utrzymania w wielkich miastach.
Studenci nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu, przez co ustanawiają łakomy kąsek także dla rozmaitych pracodawców. Student to człowiek, który żadnej pracy się nie obawia. Nie zawaha się stać testerem gier, bądź ciągłym bywalcem imprez, by zapracować kilka setek.

Rekrutacja pracowników to proces czasochłonny, który przebiega etapowo. Dobór dobrego pretendenta na dane stanowisko pracy nierzadko bywa rzeczywistym wyzwaniem, szczególnie w przypadku, gdy liczba przysłanych aplikacji jest nadzwyczaj duża, co nierzadko się zdarza. Zapotrzebowanie na pracę cały czas rośnie, przeto konkurencja jest ogromna i niełatwo jest się wybić.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy wypełnianie pitu 37 naszego wpisu zachęcamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twoje niepewności.

Prócz rekrutacji prasowej i internetowej można korzystać z własnych źródeł informacji o aspirantach, przeszukiwać branżowe portale nawiązując kontakty z kandydatami, także kontaktować się z pracownikami już zaangażowanymi. W bazie dostępnych jest kilkadziesiąt tysięcy aspirantów, jakich zweryfikowano pod względem kompetencji, wiedzy i biegłości. Wszelka rekrutacja komponuje się z paru elementów.

typ

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie wymogów rekrutacyjnych, określenie profilu znakomitego kandydata, wykonanie kampanii rekrutacyjnej za pośrednictwem prasy i największych portali online i ogłoszeniowych.

Istotna jest także weryfikacja nadesłanych CV pod kątem wymagań, ocena referencji, także wykonanie rozmów kwalifikacyjnych. Pertraktacje takie prowadzą wysokiej klasy fachowcy psychologii, praktycy HR, specjaliści sektorów.