technologie w biznesie

podatek

Dlaczego warto wybrać elektroniczne rozliczenie PIT?

Jedną z powinności każdego podatnika jest roczne rozliczenie. Do ostatniego dnia kwietnia należy złożyć w przypisanym urzędzie odpowiednio uzupełnioną deklarację. Od pewnego czasu można to również zrealizować drogą elektroniczną, co jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród ludzi do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.
Czytaj dalej

Zeznanie podatkowe za 2014 rok, intratna ulga prorodzinna preferująca rodziny z co najmniej trójką dzieci.

W tym roku podatkowym ulgi skarbowe są nieco inne niż w roku ubiegłym. Najbardziej opłacalna zniżka przy rozliczaniu rocznym PIT za 2014, obejmie rodziców, którzy posiadają co najmniej trójkę dzieci. Warunkiem zwrotu ulgi jest opodatkowana praca co najmniej jednego z rodziców.
Czytaj dalej

Czy warto zdecydować się na podatek liniowy? Co wiemy o tej formie rozliczenia? Czy jest warta rozpatrzenia?

Podatek liniowy, który nazywany jest też płaskim, to jedna z metod obliczania podatku, zgodnie z jaką wysokość należnego podatku jest proporcjonalna do wielkości podstawy opodatkowania. Taki typ podatkowy używany jest w obliczaniu podstawy podatku od dochodu od osób fizycznych, lecz również podatku dochodowego od osób prawnych. Kwota wyrażona w procentach podatku liniowego jest stała, wynosi dziewiętnaście procent dla wszystkich podatników.
Czytaj dalej