technologie w biznesie

Ochrona danych osobowych i organizowanie przeróżnych konkursów: co to ma dzisiaj ze sobą wspólnego?

Od 1997 roku obowiązuje w naszym kraju ustawa o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą zostało stworzone konkretne stanowisko w administracji państwowej – Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

prawo

Autor: nexa.center
Źródło: http://www.flickr.com
Generalny Inspektor Danych Osobowych trudni się zbieraniem i prowadzeniem podanych danych osobowych. Prowadzony za pośrednictwem GIODO zbiór ma charakter ogólnokrajowy. Rejestracja bazy w GIODO to dział który będzie spoczywał na wielu podmiotach którzy będą zajmowali się przetwarzaniem danych osobowych. Przeprowadzana rejestracja bazy w GIODO spoczywa więc oczywiście na osobach prawnych, które w związku z wykonywanymi przez siebie obowiązkami przetwarzają dane osobowe. GIODO ma bardzo potężne kompetencje. Ma prawo między innymi do monitorowania czy dane są przetwarzane zgodnie z aktualnymi w naszym kraju prawami. Do kompetencji GIODO należy również wydawanie opinii w sprawie ustaw, które wprowadził sejm lub kotły wodne dane ministerstwa.

Od długiego już czasu jednym ze sposobów na promowanie przedmiotów i usług są promocje. Organizacja konkursów może zostać w najbliższym czasie zlecona wyspecjalizowanej agencji reklamowej. Organizacja konkursów to teraz jeden z naprawdę skutecznych pomysłów na zwiększenie sprzedaży. Nic więc dziwnego, że działanie agencji oferujących tego rodzaju usługi spotyka się z potężnym zainteresowaniem- przekonaj się: . Decydując się na organizowanie konkursu, nawet takiego, który będzie miał miejsce w Internecie, należy mieć na uwadze, że powiązane to jest z koniecznością jego zarejestrowania w GIODO.

dokumenty, dane

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązek ten będzie wynikał z przytoczonej ustawy o ochronie danych osobowych. Od tej zasady panują jednak określone wyjątki. Tak więc decydując się na organizację konkursu należy korzystać z usług specjalnej firmy. Jej pracownicy bowiem wiedzą, kiedy niezbędna jest rejestracja w GIODO, a kiedy z takiego obowiązku tego jesteśmy zwolnieni. Wymagany do rejestracji formularz można ściągnąć ze strony www generalnego inspektora. Uzupełniony formularz dostarczamy pocztą bądź drogą elektroniczną. Ta druga opcja jest dostępna tylko dla kogoś, kto ma podpis elektroniczny.