technologie w biznesie

W jaki sposób zamówić najlepszy procesor?

Przy kupnie komputera czy laptopa wybranie najlepszego procesora ma ogromne znaczenie przy jego późniejszej pracy. Powinno porządnie przemyśleć, do jakich zastosowań dany sprzęt będzie użytkowany. Jeśli ktoś zamierza więcej grać, to lepiej zrobić inwestycję w wydajną kartę graficzną, lecz jeżeli sprzęt komputerowy użytkowany będzie do wykonywania dużej ilości obliczeń, to na procesorze nie powinno się oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Obecnie na rynku prym wiodą dwie wielkie firmy, AMD i Intel. Wyścig ich cały czas trwa, praktycznie każdy z pomysłów od razu jest kopiowany przez konkurencję. Pomimo tego, że każdy z tych producentów wykorzystuje własne patenty, to proponowane przez nich procesory są kompatybilne ze sobą i potrafią obsługiwać wszystkie bez wyjątku programy i aplikacje.

Z tego też powodu nie jest istotne, czy w komputerze zamontowano Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), czy laptop widziany w sklepie posiada Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W obu tych przypadkach będziemy mogli na zakupionym urządzeniu włączyć każdy pogram, który będzie chodzić bez żadnych problemów.

Bez znaczenia jest również, czy użytkowany będzie komputer stacjonarny, czy też laptop. W przenośnym sprzęcie także znaleźć można obie marki procesorów, z tym że z reguły mają one nieco odmienne parametry niż w komputerach stacjonarnych. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że przy laptopach należy oszczędzać energię. Dlatego też stacjonarny komputer wyposażony w Procesor Intel i5-4430 3.00GHz 6MB BOX (BX80646I54430) zużyje znacznie więcej prądu niż jego zamiennik w mobilnym urządzeniu. W przypadku AMD sprawa wygląda podobnie, tu również Procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz BOX (FD8350FRHKBOX) (zobacz oferty) zamontowany w stacjach roboczych będzie miał inny zestaw parametrów niż jego odpowiedniki w laptopach. Obecnie można zauważyć trend w kierunku coraz dłuższych czasów pracy na akumulatorach. Z tego też powodu wytwórcy decydują się często na montowanie nieco mniej wydajnych, ale energooszczędnych układów zamiast ostatnich, ale pochłaniających mnóstwo energii nowinek.

Skoro prezentowana kwestia Cię interesuje i chcesz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tutaj (https://odlaikadoautomatyka.pl/selenium-poziom-srednio-zaawansowany/) – to nieco odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Przy obecnym postępie w technologii różnice nie powinny być zauważalne podczas normalnej pracy.