technologie w biznesie

niezawodne materiały do ocieplania poddasza

Ocieplając poddasze użytkowe warto używać surowce solidne i sprawdzone, zapewniające specjalne zabezpieczenie przed ogniem, korygujące komfort akustyczny pomieszczeń, dostarczające należyty mikroklimat wnętrz, również trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Spore znaczenie ma też zgodny i skrupulatny montaż ocieplenia.

Nie zwlekaj, tylko pokaż szczegóły (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/komercyjne-oczyszczalnie-sciekow/biodisc-lokalna-oczyszczalnia) na prezentowany wątek – informacje będą na pewno niesamowicie fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Warto porządnie ocieplać wszystkie przegrody budynku nie tylko po to, by wykonać najmniejszy standard termiczny przegród, ale przede wszystkim po to, ażeby oszczędzić na kosztach nagrzewania. W domach jednorodzinnych ubytki ciepła przez połacie dachowe sięgają nawet 25% wszystkich ubytków ciepła. Tak znaczne ubytki są kluczowym powodem, dla którego powinno się zadbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza – wejdź. Warto o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu budynku.

Najlepszym miejscem na ocieplenie poddasza są powierzchnie pomiędzy krokwiami w połaci dachowej. Do ocieplania połaci dachowych najchętniej stosuje się wełnę mineralną. Jest ona dobrym izolatorem cieplnym, a oprócz tego ma odpowiednio sporą sprężystość, żeby szczelnie zapełniać powierzchnie pomiędzy drewnianymi fragmentami konstrukcji dachu. Do poddaszy najodpowiedniej nadaje się wełna o dużej sprężystości, średnio twarda. Dlatego że jest niezapalna, w razie pożaru chroni drewnianą konstrukcję dachu przed płomieniem.

puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Oprócz wełny na ocieplenie poddasza jest możliwość również wykorzystać tafle ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie stworzonym nacięciom sprężynują i bardzo dobrze zapełniają przestrzenie pomiędzy krokwiami.

By pozyskać energooszczędne poddasze, aplikuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy pomiędzy wspólną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością pierwszej warstwy izolacji.