technologie w biznesie

Najciekawsze wiadomości z Internetu na gcity

W dzisiejszych czasach Internet stał się ogromnym rynkiem zbytu, a wiele firm dysponuje swoimi stronami Internetowymi. Jak odnaleźć swój serwis wśród tylu stron? Jak można stwierdzić czy nasza strona jest popularna w Internecie czy też nie. To właśnie dzięki PageRank wiemy czy nasza storna jest popularna czy też nie. Na stronie znajdziemy bardzo szczegółowy opis dotyczący tego jak prawidłowo interpretować PageRank, autorzy artykułu postarali się o dosyć czytelną tabelkę dzięki której łatwo będziecie mogli przewidzieć swój PageRank.

Strona internetowa

Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każda osoba korzystająca z popularnego narzędzia Google Toollbar w szczególności PageRank, wie jak odróżnić strony z PageRank 0 od tych bez PageRanku. Problem ten jest istotny szczególnie dla osób profesjonalnie zajmujących się SEO. Dzięki temu iż pasek PageRank jest zwykłym plikiem graficznym możecie go modyfikować w dowolny sposób.

Wielu z was posiada przenośne urządzenia i tak samo wielu nie pamięta o zabezpieczaniu danych na tych urządzeniach. A wystarczy tylko zainstalować oprogramowanie antywirusowe. Mimo iż eksperci twierdzą iż na ataki bardziej narażone są komputery osobiste niż urządzenia przenośne to i tak warto zabezpieczyć swoje urządzenie. Firma SMobile stworzyła aplikacje antywirusową VirusGuard która dedykowana jest do mobilnego systemu Android stworzonego przez Google. Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji VirusGuard można przeczytać naKnol – odpowiedź Googla na Wikipedię rozrosła się o trzy nowe języki. Knol w sieci dostępny jest od lipca 2008. Twórcy Knola w dużej mierze opierali się na Wikipedii która jest pierwowzorem tego projektu. Jednak większy nacisk położyli na autorów tekstów. Otóż każdy artykuł będzie posiadał swoich opiekunów i to oni będą decydowali o proponowanych zmianach.

Któż z nas nie korzysta z darmowych aplikacji dostępnych w Internecie. Szczególnie Google dostarcza nam wiele ciekawych gadżetów. Dzięki nim wasza praca w Internecie niejednokrotnie staje się szybsza. Jednak nie wielu z nas wie iż to właśnie gadżety dostarczane przez Google mogą staćsię łatwą furtką do naszych poufnych danych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o niebezpiecznych gadżetach dostarczanych przez Google.

Chyba każdy użytkownik komputera i Internetu posiada własny adres poczty internetowej czyli email. W internecie można znaleźć bardzo wiele serwisów umożliwiających założenie nam swojego unikalnego adresu email. Serwisy te kuszą nas dużą pojemnością skrzynki internetowej, oraz możliwością wysyłania dużych załączników. Jednak nie wiele z nich oferuje możliwość zmiany koloru na swoim koncie. Dla osób lubiących się wyróżniać nie jest to dobra wiadomość. Jednak Google wychodzi naprzeciw i oferuje wam możliwość dopasowania swojej skrzynki pocztowej według uznania. Do dyspozycji macie ok 30 motywów, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy projektowanie aplikacji mobilnych

Reklama w Internecie jest bardzo ważnym elementem marketingu. Chcąc być zauważalnym na rynku należy się reklamować. A Internet jest jednym z najlepszych sposobów na reklamę, firm profesjonalnie zajmujących się reklamą również nie brakuje. Sposobów reklamy w Internecie jest bardzo dużo jednak jedną z najciekawszych i najszybszych form jest reklama kontekstowa. Również Google przywiązuje dużą uwagę do tego typu reklamy, może świadczyć o tym fakt iż internetowy gigant zakupił sieć reklamy kontekstowej z Rosji mianowicie ZAO Begun.

Wiele osób korzystających z wyszukiwarki Google, może stwierdzić iż niejednokrotnie wyniki które nam się ukazują, nie koniecznie były związane z naszym zapytaniem. I tu z pomocą przychodzą zapytania specjalne. Dzięki tym zapytaniom będziecie mogli bardziej sprecyzować wasze oczekiwania odnośnie wyników.

Google zapowiedziało małe zmiany dotyczące Adsense. Teraz obszarem dzięki któremu zostaniemy przeniesieni na stronę reklamodawcy będzie tytuł oraz adres w pasku. Ta mała różnica może doprowadzić do zahamowania przypadkowego zdobywania linków.

Jak powszechnie wiadomo Google dostarcza nam bardzo dużo ciekawych i darmowych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest Google Analytics. Narzędzie to pozwala na bardzo szczegółową analizę statystyk stron WWW. Dodatkowo Google ciągle wdraża nowe opcje dzięki którym analiza staje się bardziej dokładniejsza i przyjemniejsza.

Niedawno zakończyła się kolejna edycja organizowanego przez Google programu wspierania wolnego oprogramowania czyli Google Summer of Code. Impreza rozrasta się z każdym rokiem, przyciągając coraz większą liczbę chętnych studentów. Warto zwrócić uwagę iż osoby uczestniczące w programie Google Summer of Code zostają wynagrodzone. Nie jest to kwota mała, bo około 4mln $, jednak Google doskonale zdaje sobie sprawę, iż jest to inwestycja która może się zwrócić w postaci nowych rozwiązań. W każdej kolejnej edycji Google stara się usprawnić organizację. I tak w tej edycji wprowadzono kilka ciekawych zmian.

Google dba o wszystkich, nawet o klientów biznesowych. Dlatego udostępniło nową usługę On-Demand Indexing która jest dodatkiem do Google Site Search. Usługa ta pozwala na indeksowanie strony „na życzenie” to znaczy daje klientom biznesowym możliwość dopasowania swojej wyszukiwarki na potrzeby własnego serwisu. Jak w przypadku wszystkich nowości również ta podzieliła specjalistów na zwolenników i przeciwników.

Google coraz prężniej rozwija swój projekt jakim jest przeglądarka Chrome. Przeglądarka ta w czasie premiery była bardzo popularna, użytkownicy Internetu chętnie po nią sięgali. Chrome cechuje intuicyjność i łatwość obsługi, co niewątpliwie jest wielkim atutem. Jednak po jakimś czasie statystyki pobrań Chrome spadły. Było to spowodowane błędami w wersji beta i przyzwyczajeniem użytkowników do konkurencyjnych przeglądarek. Twórcą z Google nie zostało nic innego jak tylko załatać dziury w Chrome i usprawnić działanie przeglądarki. Zobacz też strona mobilna

Projekt Google Suggest został wprowadzony na stronie głównej polskiej wersji popularnej wyszukiwarki. Wbrew pozorom jest to narzędzie bardzo usprawniające wyszukiwanie informacji. Korzystanie z Google Suggest może w duży sposób przyczynić się do zmniejszenia ilość literówek i błędów w pisowni, pozwala zaoszczędzić czas oraz formułować o wiele lepsze zapytania.

Google idzie z duchem czau i dba o środowisko naturalne. Najnowszy projekt giganta z Mountain View przewiduje umieszczenie serwerów na wodzie, cała konstrukcja ma być mobilna i zasilana wyłącznie naturalnymi źródłami.

Podoba Ci taki tekst? To świetnie, sprawdź stronę (http://www.protlumaczenia.pl/oferta/rodzajeobslugiwanych-tlumaczen/tlumaczenia-certyfikatow-technicznych-online/) pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Prowadzone starania nad patentem futurystycznej bazy danych idą w dobrym kierunku. Nawodne centrum danych Google nie jest łatwym projektem do zrealizowania jednak takie centrum może okazać się doskonałym rozwiązaniem w przypadku klęsk żywiołowych.

Google potrafi dbać o swoje interesy i postanowiło wprowadzić fundusz inwestycyjny. Takie posunięcie pozwoli nie tylko na realizowanie swoich własnych projektów, ale również na zarabianiu na tych serwisach które nie wymagają dużego wkładu własnego.

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Heather Hopkins osoby korzystające z wyszukiwarki Google wydają dużo więcej niż ci korzystający z Yahoo Search.

Nim wyłączysz swój komputer, zobacz jeszcze jedną wiadomość, ponieważ istotnie zalecam to opracowanie (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/analityka-i-badania-pomiar-skutecznosci-programow/), dlatego że posiada ono niezwykle przydatne informacje.

Różnica ta to kwota ok 500 $ na korzyść Google. Znawcy rynku podejrzewają iż Google zarabia najwięcej ponieważ liczba młodych osób korzystających z Yahoo jest dużo większa.

Praca na wysokim stanowisku wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zasada ta obowiązuje również w Google. We Włoszech odbywa się proces przeciwko Google. Przed sądem mają stanąć wysoko postawione osoby odpowiedzialne za zawartość serwisu Google. Cała sprawa związana jest z umieszczonym w serwisie Google filmem, na którym nastolatek chory na zespół Downa wyśmiewany jest przez rówieśników.

Google rozwija się bardzo szybko tworząc coraz ciekawsze rozwiązania. Z narzędzi dostarczanych przez giganta z Mountain View korzystają już osoby zajmujące się SEO, projektanci stron internetowych, klienci biznesowi jak i zwykli użytkownicy Internetu. Tworzone rozwiązania cechuje szerokie zastosowanie. Tworząc najnowsze oprogramowanie programiści postanowili wziąć pod lupę dostawców internetu, i stworzyli narzędzie umożliwiające wykrywanie co aktualnie dzieje się w naszej sieci.
Więcej na