technologie w biznesie

miasto

Wyprowadzamy się z dużego ośrodka miejskiego. Dlaczego?

Wiele osób wyprowadza się na przedmieścia. Ci, co jeszcze nie tak dawno z niechęcią patrzyli na wieś dzisiaj wznoszą tam domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał mówiąc, że nie mogą sobie wyobrazić funkcjonowania w mniejszym ośrodku miejskim (nie mówiąc już o wiosce) dzisiaj psioczą na nieokiełznany miejski zgiełk, za to cenią sobie prowincjonalną głuszę i skromność, brak nadmiernego pośpiechu i nieskażone przemysłem i spalinami powietrze. Prezentuje się to tak, jakbyśmy za młodych lat potrzebowali większego ośrodka miejskiego do zabawy i spożycia energii na zabawy, a teraz, gdy stajemy się trzydziesto,- czterdziestolatkami wymagamy stabilizacji w jakimś refleksyjnym miejscu.
Continue reading

W jakich miejscowościach najrozsądniej zorganizować ogólnokrajową dyskusję i czym kierować się przy wyborze sali wykładowej

Zorganizowanie dużej, czyli ogólnopolskiej konferencji bywa wyzwaniem logistycznym z górnej półki. Trzeba pomyśleć tak o kwaterunku dla uczestników oraz mówców, jak i o zupełnie pospolitych sprawach, czyli np. o poczęstunku w czasie przerw. Z tego powodu organizacją musi zająć się grupa osób, które mają już jakieś doświadczenie w realizacji tego rodzaju obowiązków.
Continue reading