technologie w biznesie

miasto

Wyprowadzamy się z dużego ośrodka miejskiego. Dlaczego?

Wiele osób przeprowadza się na przedmieścia. Ci, co jeszcze nie tak dawno krzywili się na wieś aktualnie stawiają tam domy. Ci, co wynosili miasta na piedestał uważając, że nie wyobrażają sobie funkcjonowania w mniejszym ośrodku miejskim (nie mówiąc już o wiosce) obecnie psioczą na powszechny miejski zgiełk, za to cenią sobie prowincjonalną głuszę i prostotę, brak nadmiernego pośpiechu i czyste powietrze. Prezentuje się to tak, jakbyśmy za młodu potrzebowali większego miasta do zabawy i spożycia energii na zabawy, a teraz, gdy jesteśmy trzydziesto,- czterdziestolatkami pragniemy stabilizacji w jakimś spokojnym miejscu.
Continue reading

W jakich miejscowościach najrozsądniej zorganizować ogólnokrajową dyskusję i czym kierować się przy wyborze sali wykładowej

Zorganizowanie dużej, czyli krajowej konferencji bywa wyzwaniem logistycznym z górnej półki. Należy pomyśleć zarówno o zakwaterowaniu dla uczestników oraz mówców, jak i o całkiem pospolitych kwestiach, czyli np. o poczęstunku w czasie przerwy kawowej. Z tej przyczyny organizacją musi zająć się grupa osób, które mają już jakiekolwiek doświadczenie w realizacji tego typu obowiązków.
Continue reading