technologie w biznesie

Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

Ciężko ci zatrudnienie na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz ciekawy pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na prywatną działalność! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy – urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz szklenia (szkolenie trening siłowy w Warszawie) przygotowujące ewentualnych pracodawców.

Fundusze unijne na rozwój firmy to propozycja dla tych, którzy uważają, że są gotowi by powołać do życia działalność gospodarczą lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych funduszy. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest zrealizować przedsiębiorcom swój plan.

Banknoty euro

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnej chwili np. możemy zaobserwować zapotrzebowanie na zawody mające związek z dbaniem o wygląd oraz zabiegami leczniczymi. Każdy z nas lubi dobrze wyglądać, szczególnie teraz, kiedy aparycja jest w pewnym sensie naszą wizytówką, tak ważną szczególnie w życiu zawodowym. To propozycja dla kobiet, natomiast mężczyźni najczęściej wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, przeważnie w branży motoryzacyjnej lub w transporcie. Zakładając, że choć część tych osób będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i pozyskiwać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla niepracujących.

Pamiętajmy, że samo przyznanie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków wymaganych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych pieniędzy wraz z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób podejmuje to wyzwanie z przekonaniem o jego sukcesie, więc…odwagi!