technologie w biznesie

Mam zamiar nadać przesyłkę – z jakiej usługi skorzystać

W obecnych czasach możemy zaobserwować niesamowicie wielki przepływ informacji. Codziennie ludzie przekazują sobie miliony danych.

Wiele z tego rodzaju kontaktów odbywa się drogą elektroniczną, przez maila lub telefon komórkowy maila czy telefonu komórkowego, jednakże nadal pozostają jeszcze kwestie, których tą drogą załatwić się nie da. Mowa tu na przykład o ważnych dokumentach, lub wszelkiego rodzaju przedmiotach, które chcemy komuś przekazać. W tego typu wymianie nadal przekaźnikiem pozostaje człowiek.

kurier, samochód

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce do wyboru mamy kilka opcji. Najpopularniejszą z nich jest bez wątpienia Poczta Polska. W większości miejscowości bez problemu możemy znaleźć placówkę pocztową, w której możemy od ręki nadać paczkę do wysłania. Jeśli natomiast mowa o wszelkiego rodzaju listach, to wystarczy że natrafimy w okolicy na skrzynkę, do której wrzucimy zaadresowaną kopertę oklejoną odpowiednimi znaczkami, a następnie listonosz zajmie się dostarczeniem jej do wskazanej destynacji.

Wszystkie dane dotyczące czasu dostawy oraz opłat związanych z nadawaniem paczek, zależnych od jej wagi, możemy znaleźć na oficjalnej stronie internetowej, jak również w placówkach Poczty Polskiej w naszej miejscowości. Plusem korzystania z oferty tej firmy jest naturalnie konkurencyjna cena, jak również stosunkowo szybki czas dostawy przesyłki.

Nie ociągaj się – jeśli spodobał Ci się nasz opis, to do zweryfikowania (https://ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/) są również inne zagadnienia na stronie, która znajduje się pod podanym linkiem.

Wadą jest natomiast brak możliwości kontaktu z doręczycielem, przez co może zaistnieć sytuacja, iż w momencie kiedy listonosz przyniesie nam paczkę nie będziemy akurat w domu. Wtedy będziemy musieli osobiście pofatygować się do placówki Poczty Polskiej aby odebrać naszą przesyłkę.

Inną możliwością jest skorzystanie z usług kurierskich. Tutaj jedynym, co musimy zrobić, to trafić na odpowiednią firmę. Firmy kurierskie proponują nam szeroki zakres usługi, doręczyciel przyjeżdża do nas, zabiera paczkę, a następnie dostarcza ją pod wskazany adres. Plusem tej metody jest z pewnością oszczędność czasu, przesyłka może czasem zostać doręczona nawet w czasie krótszym niż 24h.

kurier na rowerze

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle korzystne jest również to, iż kurierzy zwykle kontaktują się z osobą, której doręczają towar, zanim to zrobią. W ten sposób można umówić konkretną godzinę, kiedy akurat będziemy w domu i odbierzemy paczkę. Wadą tego typu usługi może być jej cena, aczkolwiek współcześnie coraz łatwiej trafić na tanie przesyłki kurierskie, których ceny niewiele różnią się na przykład od tych oferowanych przez Pocztę Polską.

Kwestię wyboru pośrednika, który zajmie się dostarczeniem naszej paczki powinniśmy uzależnić przede wszystkim od tego, jak bardzo zależy nam na czasie oraz jakim budżetem dysponujemy. Bez względu na to, czy wybierzemy przesyłki (zobacz przesyłki gabarytowe) kurierskie, czy też Pocztę Polską, możemy mieć natomiast pewność, iż nasza paczka trafi pod wskazany adres.