technologie w biznesie

Profesjonalne tłumaczenia – na czym polega?

W sytuacji, gdy nie znamy angielskiego, a korzystanie z dotychczasowej wiedzy i słowników uznamy za nieopłacalne, decydujemy się na tłumacza.

Przeważnie cennik tłumaczeń firmy ustalają w oparciu o strony i ilość znaków. Tak jak tutaj: .

Słowniki obcojęzyczne

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com

Mając „pod ręką” serwisy zleceniowe online oraz freelancerów działających na polu tłumaczeniowym dysponujemy naprawdę dużym wyborem. Tłumaczenie akapitów z angielskiego na polski i w drugą stronę jest dzisiaj najpopularniejszym zlecaniem w skali języków obcych.

Jakkolwiek na sieciowym polu ofert wyróżnia się angielski, za nim jest często zlecany niemiecki, ale natrafimy także na mniej spotykane tłumaczenia: z niderlandzkiego, francuskiego, hiszpańskiego itp. Ostatni robi w skali światowej furorę, w Polsce ustępuje językom zachodnim i państw wschodnich.

Do tłumaczenia oddawane są przeróżne teksty, od fachowych instrukcji obsługi silnika itp. przez akty notarialne, po opisy promocyjne produktów. Ceny za tłumaczenia są wyższe w porównaniu do stawek zwykłych copywriterów. Na wielu ofertach prywatnych firm tłumaczących, w obie strony, natrafimy na wycenę materiałów zwykłych bądź specjalistycznych oraz przysięgłych (dokumentów ostemplowanych pieczątką instytucji: policji, ministerstwa). ((poznaj więcej) – tłumaczenia tych pierwszych jest łatwiejsze od dokumentów ostemplowanych. Nie zawierają one bowiem stylu formalnego, trudnych wyrażeń, których na co dzień nie używamy. (tłumaczenia specjalistyczne angielski) W tekstach o profilu prawniczym czy biegłym, kiedy zlecenie rozchodzi się o trafne tłumaczenie paragrafu, cena rośnie przede wszystkim za sformalizowany styl i słownictwo.

Średnie ceny za tłumaczenie za stronę opisu, tekstu promocyjnego itp.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o tym znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (https://abk.pl/o-akademii/), jaki przekieruje Cię na stronę. Zapraszamy!

oscylują w okolicy 20 złotych. W serwisach zleceniowo-aukcyjnych, gdzie zleceniodawcy kierują się przede wszystkim swoim portfelem, wykonawcy obniżają progi do kilkunastu złotych za stronę. Cennik tłumaczeń zależy również od specyfiki tematycznej. Więcej dopłacimy za przekład arcytrudnej instrukcji obsługi czy tematykę komputerową; za opisy produktów zleceniodawcy zażądają niższych opłat.Tłumaczenia angielskiego i ich pochodne, czyli poziomy cen Spectlumacz kształtują się w oparciu o formalizację tekstu, jak również znajomość tematyki która jest poddana tłumaczeniu.