technologie w biznesie

Korzyści wynikające z promocji w internecie

W dzisiejszym świecie śmiało można rzec, że jeżeli Twojej firmy nie ma w Internecie to nie znajdujesz się na rynku. Jednak jeśli myślisz, że samo posiadanie strony internetowej wystarczy to jesteś w sporym błędzie. To tak jakby mieć firmę na środku pustyni. Oferta firmy może być bardzo dobra i bezkonkurencyjna, natomiast bez zagwarantowania odpowiedniej promocji w wyszukiwarce nic nie zwojujesz.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zatem podejść do tematu aby skutecznie wyróżnić swój biznes w internetowych wyszukiwarkach?

Do wyboru jest parę rozwiązań, trzeba przemyśleć czy warto wybrać pozycjonowanie czy reklamy AdWords. Reklamy dają szybsze efekty, aczkolwiek to działania SEO dadzą Ci większe możliwości. Według zrealizowanych badań wynika jasno, że ledwo 2-5% userów klika w boksy reklamowe w wynikach wyszukiwania.

Sprawne pozycjonowanie umożliwi osiągnąć wysoką pozycję w naturalnych wynikach wyszukiwania – to do nich userzy mają największe zaufanie. Właściwa optymalizacja strony www oraz profesjonalne pozycjonowanie to klucz do sukcesu.

przykładowa strona internetowa

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com

Do 70% userów wchodzi na pierwszy wynik po wyszukaniu danej frazy. Przy właściwej optymalizacji nie trudno osiągnąć takie rezultaty.

Ten sensowny serwis www (http://www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/projektowanie-elektroniki), który zawiera dane na podnoszony temat, jest nieprawdopodobnie genialny, lecz możesz zgłębić inne wiadomości w tym temacie, klikając tutaj.

Aczkolwiek co zrobić aby być przed konkurencją? Można spróbować samemu albo przekazać pozycjonowanie (facebook reklama cennik) i optymalizację wykwalifikowanej firmie.

Oczywiście pierwsze rozwiązanie może dać więcej satysfakcji, aczkolwiek powierzenie działań SEO specjalistom da gwarancję sukcesu – wszak o to właśnie chodzi. Bycie na pierwszym miejscu w Google to też prestiż wśród „ludzi z branży”.

Z tego powodu firmy przywiązują do tego coraz większą uwagę. Aktualnie trudno znaleźć dużą firmę oferującą swoje usługi w sieci bez działu SEO. Z kolei mniejsze przedsiębiorstwa zlecają pozycjonowanie wykwalifikowanym firmom. Wszak wszyscy chcą zgarnąć dla siebie jak największy kawałek tortu. Jeśli nie zrobisz tego Ty, to zrobi to Twoja konkurencja!