technologie w biznesie

Każda, nawet najbardziej skomplikowana całość zaczyna się od całego szeregu podzespołów. Warto o tym pamiętać, gdyż każdy element jest niezwykle ważny

Każda nawet najbardziej dopasowana i całościowa rzecz, nie mogłaby dobrze działać bez odpowiednich podzespołów. To raczej sprawa oczywista, z której jednak niewiele osób sobie zdaje sprawę. Widzi się bowiem całość, a nie odpowiednie elementy. Jednak bez tych „drobnostek” nie istniałby żaden samochód domów także by nie było. Całość to suma drobiazgów, to samo można powiedzieć na temat naszego życia, jak i o naszym ciele. To że opisujemy daną osobę charakterologiczne to dzięki temu, że dostrzegamy w niej w niej więcej cech.

elektronika

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre te cechy sprzeczają się ze sobą, są dodatnie i ujemne, ale to jest logiczne, byśmy mogli mówić o człowieku, jako o całości. Nawet, jak staramy się o pracę, to może w CV nie umieszczamy swoich gorszych stron, ale na rozmowie kwalifikacyjnej możliwe, że takie pytanie padnie. Warto się do tego przygotować, bo szukanie wad na poczekaniu może być kłopotliwe.

Naprawdę, nie lubimy dostrzegać u siebie wad, bo mogą one nas przekreślić w oczach innych ludzi, a co więcej, nie lubimy sobie psuć humorów. My, jako ludzie jesteśmy bardziej złożeni, więc podobnie skomplikowane będą nasze cechy, nasza niejednoznaczność. Z rzeczami jest znacznie prościej, gdyż nie mówimy tu o uczuciach i emocjach, jak w przypadku ludzi czy zwierząt. Wiadomo, że możemy powiedzieć, że przywiązaliśmy się do jakiejś rzeczy, jak do drugiej osoby, bardziej to jednak będzie definiowało nas niż daną rzecz. A rzeczy i ich części składowe to zupełnie inna sprawa. Programatory, części zamienne, akcesoria, elementy na wymianę, to tylko parę przykładów, jak może zdefiniować właśnie to, o czym

elektronika

Autor: Dave Ruske
Źródło: http://www.flickr.com

mówimy –

Są to nieodzowne elementy, by powstała większa całość, tak więc bardzo ważne jest, by zawsze istniały i zawsze był do nich dostęp. Co więcej, przez to, że tak wiele jest części do wyboru, tak wielka jest ich różnorodność istotne jest również, by umieć dobrać odpowiednie składowe do dużej całości. To tak jak z przepisem, musimy tak dobrać składniki, aby pasowało, aby powstało coś sensownego. Jeśli dobierzemy złe składowe to efekt na pewno nie zadowoli nas.