technologie w biznesie

Jaki jest rynek gazu w Polsce

Gaz ziemny możemy podzielić na dwa najważniejsze rodzaje. Głównym jest gaz wydobywany ze źródeł nieodnawialnych, następnym rodzajem jest ten ze źródeł niestandardowych. Różnica w tym przypadku wynika również z metody wydobycia, niczym też trochę innego charakteru surowców.

Gaz ziemny w podstawowym stopniu będzie jednym z najczęściej wykorzystywanych na świecie źródeł energii.
Gaz ziemny w Polsce ma kilku dostawców
gaz ziemny

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba sobie zdawać sprawę z takiego, że nie musimy być skazani na monopolistę, jaki określa doskonała sumę oraz nikt mu nie ma okazji zagrozić. Powinniśmy wspomnieć, że obrót gazem ziemnym (sprawdź) w Polsce nie będzie regulowany i gaz posiada kilku innych dostawców; wciąż trzeba poszukiwać tego, jaki oferuje nam najniższą kwotę oraz okazuje się najlepiej przygotowany na nasze konieczności. Co więcej gaz, jaki dostarczany jest do naszego polski będzie dobrej jakości, zatem możemy stać się przekonani, iż razem ze zmianą usługodawcy nie spadnie jego jakość i dla nas nic się nie przemieni, poza takim, że przyjdzie nam opłacać niższe rachunki za gaz, a zatem nasz portfel jest nieco cięzszy.
W jaki sposób odbywa się wydobycie gazu w Polsce?
Na razie w naszym kraju nie wydobywa złóż tego materiału na światową skalę. Gaz ziemny w Kraju oczywiście występuje, lecz jego wydobycie będzie na tyle nieekonomiczne, że coraz nikt się nie zdecydował na systematyczną eksploatację. Należy w tym miejscu wspomnieć o takim, iż własne złoża nie są tak bogate, jak te w Rosji. Jednakże ten mało napawający nadzieją fakt wcale nie oznacza, że gaz ziemny w Kraju nie ma jakiejkolwiek przyszłości.

Jeśli ten post jest według Ciebie pasjonujący, to zobacz witrynę (www.kesbet.pl/), która także publikuje tego typu materiały. One zapewne również Cię zaabsorbują!

Od jakiegoś czasu jesteśmy w stanie usłyszeć w radiu o tzw. gazie łupkowym, lecz póki co o jego wydobyciu na masową skalę raczej mowy nie ma, zatem ceny gazu w bliskich latach najprawdopodobniej nie ulegnie sporej zmianie .

Czy jest realna alternatywa dla gazu?

Należy powiedzieć, iż polska będzie na pierwszym miejscu pod względem wydobycia węgla w Europie.

W naszym polsce surowiec taki zaspokaja około 60% zapotrzebowania na energię. Jednakże gaz jest wiele wygodniejszy zarówno w transporcie jak i w spalaniu, zatem niestety, w najbliższej przyszłości nie posiadamy co oczekiwać na rewolucję energetyczną.