technologie w biznesie

Jak wybrać odpowiedni dom pogrzebowy? Między innymi powinni oferować załatwianie wszystkich formalności związanych z pochówkiem

Kiedy umiera najbliższa osoba, wówczas zwykle nie myślimy w ogóle o załatwianiu formalności związanych z pogrzebem. Licznym osobom ciężki jest się podnieść z szoku, w jaki wpadają na wieść o śmierci bliskiej osoby. Jeżeli już znajdujemy się w takiej sytuacji, wówczas wszystkie nasze siły powinniśmy nakierować bez wątpienia na jeden cel – wybranie takiego zakładu pogrzebowego, który zajmie się wszystkimi rzeczami związanymi z pogrzebem i nie będzie zawracał głowy osobie pogrążonej w żałobie.

pogrzeb

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com

Na co trzeba zwracać największą uwagę przy wybieraniu salonu pogrzebowego? Szczególnie unikajmy zakładów, które mieszczą się tuż obok szpitala. Zazwyczaj oszołomione śmiercią najbliższej osoby w szpitalu osoby wychodzą ze szpitala i wówczas ich wzrok pada na bramę zakładu pogrzebowego. To najczęściej tam skierujemy wówczas swoje pierwsze kroki. Zwykle jednak takie zakłady pogrzebowe położone w pobliżu szpitali mają niezwykle wysokie marże. (Czytaj więcej)

Nieuczciwi właściciele cynicznie wykorzystują fakt, że pogrążona w bólu rodzina chce mieć wszystko jak najszybciej za sobą. Jeśli zatem masz wybrać konkretny zakład pogrzebowy, wówczas nie kieruj się do tego położonego w pobliżu szpitala. W takich wypadkach bez wątpliwości nie będziesz szukał promocji, jednakże zapewniamy Cię, że właściwie w każdym salonie pogrzebowym położonym nieco dalej od szpitala będzie o wiele taniej.

W dodatku zwracaj uwagę na to, czy zakład pogrzebowy posiada w swojej ofercie propozycję zorganizowania całego pogrzebu kompleksowo. Jeśli nie ma w umowie tego rodzaju zapisów, zazwyczaj oznacza to dla Ciebie spore kłopoty – przykładowo będziesz musiał samodzielnie jeździć do kościoła i organizować potrzebne dokumenty. Nie da się ukryć, że niemalże każdy w takich sytuacjach wolałby tego uniknąć, dlatego kategorycznie musisz odrzucać tego typu propozycje. Zobacz więcej na stronie

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com

W takiej ciężkiej sytuacji musisz pamiętać między innymi o tym, aby nie dać się zwariować. Oczywiście warto dopłacić za dodatkowe usługi zakładu pogrzebowego, jednakże powinieneś się mocno zastanowić, czy aby bez wątpliwości są Ci one niezbędne. Pogrzeb powinien być przede wszystkim okazją do ostatniego pożegnania się z bliską osobą, a do tego pewne udogodnienia oferowane przez zakłady pogrzebowe najzwyczajniej nie będą Ci w ogóle potrzebne.