technologie w biznesie

Jak urządzić serwerownię?

Serwerownia to miejsce potrzebujące specjalistycznego sprzętu. Poza niezwykle pojemnymi dyskami twardymi wymagany jest szereg profesjonalnego sprzętu, który pozwoli na prawidłowe działanie takiej instytucji. Bardzo istotne jest też działanie profesjonalnej kadry, potrafiącej prawidłowo taki sprzęt przystosować do działania.

Cooler Master Elite 343

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Ponadto przydatne jest wyspecjalizowane oprogramowanie, stworzone typowo do takich zastosowań. Najczęściej wykorzystywanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany system operacyjny, specjalnie przygotowany do tego celu przez firmę Microsoft. Pracownicy technologii informacyjnej cenią sobie wsparcie techniczne, które ta firma oferuje swoim nabywcom.

Urządzenia
Serwery do prawidłowego działania wymagają jeszcze urządzeń nazywanych switchami. Są to urządzenia łączące poszczególne segmenty sieci komputerowej. Narzędzia te z uwagi na zróżnicowane zastosowanie charakteryzuje różna ilość portów ethernet. Dla niewielkich serwerowni najodpowiedniejszym wyborem jest J9661A.

Tak wciągnął Cię nasz temat, że masz chęć na następne wątki? Żaden kłopot. Najnormalniej w świecie wejdź w łącze do serwisu (http://lombardpiaseczno24h.pl/cena-zlota/) i czytaj do woli.

Ten switch posiada tylko 8 portów ethernet i jest najlepszy dla klientów planujących założenie małego serwera. Najczęściej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Urządzenia te odróżnia tylko parę parametrów technicznych, każdy pracownik musi jednak umieć dobrać odpowiedni sprzęt dla swojego przedsiębiorstwa. Pamiętajmy również o routerach , tak ważnych dla połączenia z siecią.

Porozmawiajmy jednak o innym temacie. W firmie pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeżeli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność – ich jest naprawdę ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska i charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć lepszą kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Duże serwerownie
Większe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio droższych switchów. Przy skonfigurowaniu średniego serwera pomocny może być J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw przydatnych funkcjonalności. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i bardziej wydajne switche. Najbardziej znaczący potentaci w dziedzinie IT korzystają z takich urządzeń, jak chociażby J9147A, który posiada aż 44 porty i jest przeznaczony dla najbardziej zaawansowanych serwerowni. Tego typu urządzenia, często w parach po kilka sztuk, są montowane w specjalnych szafach, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się kabli. Skonfigurowanie tego typu przyrządu wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.