technologie w biznesie

Internet w służbie biznesu. Co zrobić, by nasza firma mogła się rosnąć dzięki sieci?

Biznes, który nie istnieje w Internecie, ma naprawdę skromne szanse na utrzymanie się w rzeczywistym świecie. Dzisiaj Internet pełni rolę najważniejszego środka masowego przekazu, okna na świat i pierwszego źródła informacji. Liczne badania Internautów udowodniły, że wyszukiwarka to dla nich swego rodzaju wyrocznia, a poszukiwanie jakiegokolwiek towaru czy usługi, od lakieru do włosów po szycie sukien ślubnych, rozpoczynają właśnie od wklepania paru słów do Google. Dlatego też marketing w Internecie jest kwestią, której nie może zaniedbać żaden odpowiedzialny właściciel firmy.

Co na początek? Budowa strony!

Pierwszym krokiem na drodze do sieciowego sukcesu musi być oczywiście wybudowanie estetycznej strony internetowej, która będzie pasować do profilu działalności danej firmy. Na szczęście dookoła pełno jest zdolnych webmasterów, którzy z chęcią podejmą się stworzenia odpowiedniej witryny. W sieci można natrafić również na serwisy, które umożliwiają własnoręczne zbudowanie strony na podstawie któregoś z kilkunastu możliwych wzorów. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla kreatywnych osób, które poradzą sobie z tworzeniem tekstów i nagłówków, ale nie mają zielonego pojęcia o programowaniu.
mycie okien

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Flaga angielska

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com
Fajna strona nie wystarczy, czyli o tym, dlaczego trzeba zainwestować w pozycjonowanie
Samo posiadanie eleganckiej strony to nie koniec naszej drogi do sukcesu. Aby potencjalny konsument mógł trafić na naszą stronę, musimy sprawić, by pojawiała się w wyszukiwarce na jak najwyższej pozycji i nie zaginęła w tłumie podobnych witryn. Osiągnięcie tego celu jest możliwie tylko przy pomocy odpowiedniego pozycjonowania stron WWW. Pod tym terminem rozumiemy szereg czynności, które pomagają konkretnym stronom uzyskać wysokie wyniki podczas wyszukiwania w Google. Zawodowe pozycjonowanie obejmuje: optymalizacja kodu HTML i tekstów na stronie, zawarcie w nich odpowiednich słów kluczowych oraz linków z innych, znanych witryn.
Analityka – klucz do podejmowania trafnych decyzji
Świetnym rozwiązaniem jest również zlecenie zawodowcom prowadzenia analityki internetowej naszej witryny. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia jego administrator będzie w stanie stwierdzić, jak odwiedzający trafiają na stronę i jakie działania marketingowe trzeba podjąć, by liczba odwiedzin skakała w górę, a nowych klientów przybywało – kliknij tutaj (kliknij tutaj). Dane zebrane podczas analityki publikowane są w formie raportów, na podstawie których można zacząć planować skuteczną strategię reklamową.

Czy omawiany wpis jest dla Ciebie cenny? Jeżeli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię także to wiarygodne opracowanie (https://aristar.pl/wykladziny-bagaznikowe-cargo-do-samochodow-dostawczych/) – traktuje o pokrewnej problematyce.

Osoby, którym nieobce są kwestie promocji internetowej, mogą spróbować przeprowadzić analitykę strony za pośrednictwem darmowego narzędzia Google Analytics.

AMP – przyspieszone strony mobilne

Nowością w branży marketingu internetowego są przyspieszone strony mobilne, czyli po angielsku accelerated mobile pages. AMP, tak jak tradycyjne strony, oparte są o kod HTML. Wykorzystanie technologii AMP pozwala jednak na zauważalne przyspieszenie ładowania się strony w przeglądarce, co wyraźnie umila surfowanie w sieci – kontynuuj. Przyspieszenie to zawdzięczamy umieszczaniu treści witryn w chmurach. Nie ulega wątpliwości, że firma, której strona załaduje się natychmiast po otwarciu będzie dobrze odbierana przez Internautów, dlatego warto zainteresować się AMP.