technologie w biznesie

egzamin

Jaki człowiek musi odbyć kurs BHP i czego się z niego mógłby dowiedzieć?

Wiele posiadaczy spółek zatrudnia swych kadrowiczów. Angażuje księgowe, magazynierów albo pracowników lini produkcyjnej. Wszyscy ci członkowie personelu muszą być odpowiednio wyszkoleni do wykonywania swojego fachu, przeto szczególnie dla nich są organizowane specjalne kursy.


Zgodnie z normami, jakie panują w UE, na jakimkolwiek pracodawcy ciąży przymus zagwarantowania swoim członkom personelu bezpieczeństwa.
Continue reading

Czym będą się różnić tłumaczenia zwykłe od przysięgłych, w jakich okolicznościach należy stosować oba te rodzaje

W codziennym życiu w wielu przypadkach pojawia się konieczność zrobienia jakiś tłumaczeń, dotyczy to zarówno osób prywatnych jak też firm. Starczy zakupić auto za granicą, aby musieć przedstawić odpowiednie dokumenty, lub też zacząć współpracować z jakimś klientem z zagranicy i chcieć podpisać umowę. Tłumaczenia tego typu w wielu przypadkach można wykonać samemu, lecz trafiają się także sytuacje, gdy niezbędne będzie skorzystanie z pomocy przysięgłego tłumacza. Jeżeli tłumaczenia mają dotyczyć firmowych lub prywatnych spraw nie związanych z urzędami, to bez problemów można się zająć tłumaczeniem samemu albo przekazać to zawodowemu tłumaczowi, ale nie musi on być przysięgłym. W przypadku firm wręcz jest to zalecane, aby sprawą zajął się doświadczony tłumacz języka ukraińskiego, najlepiej jeżeli będzie miał dodatkowo wiedzę z danej branży. W przypadku umów i innych ważnych dokumentów czasami jedno sformułowanie może zaważyć o tym, czy za jakiś czas nie wyjdą z tego jakieś problemy, z tego też powodu należy przyłożyć się, aby wszystko zostało wykonane w pełni profesjonalnie. Continue reading