technologie w biznesie

Dowiedz się, jak prosto zrobić krok, który pomoże potrzebującym

W dzisiejszych czasach znacznie więcej uwagi przeznaczamy na wsparcie innych. Nie tylko chorym maluchom, czy seniorom, lecz także organizacjom, które pomagają kształcić sportowców, rozbudzać talent muzyczny czy zdolności plastyczne. W w naszym kraju – jak donoszą najnowsze badania – istnieje niespełna osiem tysięcy Organizacji Pożytku Publicznego. Każdą jedną można dofinansować.

podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli myślisz, co zrobić, aby pomóc, wiedz jedno – to proste. Najszybsza droga – rozliczenie podatku za 2014. Odkąd Polacy mają szansę oddać część swojego podatku dochodowego, robią to chętnie. Po pierwsze to nie kosztuje nic więcej. A także, czyni się piorunująco szybko. Starczy włączyć sprzęt komputerowy, wstukać w wyszukiwarce ‘rozliczenie podatku za 2014’, wybrać z ukazującej się listy link i w niego wejść. Po przeniesieniu na docelową stronę, można ściągnąć profesjonalny program, który za pomocą prostego kreatora pomoże wypełnić dokumenty PIT.

Na jednej ze stron pokaże się pole ‘1% fundacje’ (zobacz całość tutaj). To dokładnie tutaj trzeba wstukać dane Organizacji Pożytku Publicznego (KRS i adres siedziby), której chcemy przekazać pieniądze W jakim miejscu znaleźć właściwe dane? Rzecz oczywista również w Sieci. Jest strona rządowa, która publikuje pełną listę fundacji.

Jeśli potrzebujesz tego typu wiadomości, co te omówione w niniejszym tekście, to w artykule opublikowanym tutaj na pewno je odnajdziesz.

Istnieją również specjalne stworzone strony, bazy, gdzie poszukiwać można choćby przy pomocy wyboru miejscowości. 1% fundacje znajdują się w niemal każdym mieście, zarówno w dużych (jak na przykład: Wrocław, Poznań), mniejszych (Zielona Góra, Jelenia Góra), jak i zupełnie maleńkich. Zatem aby pomóc nie ma potrzeby poszukiwać daleko.

Pit

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Organizacje Pożytku Publicznego zbierają finanse dla dzieci chorych które chorują na różne schorzenia. Najwięcej jest tych, które robią wszystko, by pomóc chorującym na nowotwory. Trzeba jednak stwierdzić, że trudnych schorzeń jest zdecydowanie więcej i pomagać w leczeniu jest szansa też innym. Pieniądze z 1% zbierają hospicja czy domy pomocy. Sporą grupę budują stowarzyszenia, które skupiają się na rozwoju sportu, muzycznym itd.. Są także takie, które dbają o bezdomne zwierzaki. Reasumując – jest ich wiele. Należy wytypować racjonalnie, podjąć decyzję, czy chce się wspierać fundację krajową czy lokalną (a może konkretną personę), wypełnić druki PIT i przeznaczyć swój 1% podatku dochodowego. Pomoc rusza.