technologie w biznesie

Do zabawy, do ułatwiania pracy oraz jako gadżet, a więc o funkcjach tabletów

Niespełna kilkaset złotych może sprawić nam frajdę, wesprzeć pracę i pomóc w załatwieniu innych spraw. Oczywiście, rozchodzi się o elektronikę, egzystujemy bowiem w czasach, gdzie rozrywka wychodzi najczęściej ze świata fikcji i wirtualnej rzeczywistości. Tablety – przenośne gadżety umożliwiające powybierać cyfrowe zdjęcia, filmy, gry i czego jeszcze dusza zapragnie – dostajemy w pełnej konfiguracji, systemem operacyjnym i zamiennikami.

tablet

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy gadżeciarz przebierający w tabletach uwielbia elektronikę i rozgryzanie tych i podobnych sprzętów. Część użytkowników używa wielofunkcyjnych sprzętów jako narzędzia wspierającego pracę, inni bawią się używając na imprezie rodzinnej tablety Samsung, jeszcze inni wykorzystują tablety jako mini-telewizorek na długie godziny żmudnej podróży. Jest kilka trików na zamontowanie parocalowego urządzenia w środkach lokomocji, by korzystać mogli znajomi obok.

Jeśli poszukujesz dodatkowych wiadomości na opisywany w tym serwisie temat, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem.

Tutaj świetne przykłady: tablety.

tablet Nexus

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Powracając do użytkowników – początkujący użytkownicy tabletów powinni z początku poznać specyfikę urządzenia i system operacyjny. W odróżnieniu od telefonów dotykowych, tutaj konieczne jest zaznajomienie się z systemem, np. Androidem. Bez tej czynności korzystanie z dotykowego, kilku calowego sprzętu faktycznie stanie się niemożliwe.

Nie powinno to być trudne, zważywszy na uderzające podobieństwo systemów tabletowych do systemów operacyjnych na komputerach. Skonfigurowanie również nie powinno komplikować sytuacji – przeważnie towarzyszą nam instrukcje krok po kroku, zapewniające płynne przejście po systemowym samouczku. Żaden tablet Modecom nie okaże się straszny, za kolejnymi godzinami użytkowania będziemy się nim posługiwali coraz pewniej. Polecam zajrzeć: .

Zapoznając się z dodawaniem i włączaniem kolejnych opcji nasze poczynania staną się coraz śmielsze. W rozgryzaniu systemu, choćby metodą „wypróbuj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do wniosku jak należy ustawić ekran wejściowy, porozmieszczać ikony, wybrać te kluczowe itp. Podstawy z Androidem to w większej mierze wskazówki o poruszaniu się pomiędzy niezbędnymi aplikacjami, galeriami muzyki i zdjęciach oraz rozpoznawanie symboli na ekranie (bateria, kreski zasięgu, godzina, okienka wstecz, itd). Kolejne etapy samouczka na tablet Windows 8 należy czytać skrupulatne i poznawać już wymienionych wyżej podstawach.