technologie w biznesie

Dlaczego warto wymieniać opony?

Wielu kierowców zastanawia się, czy warto wymieniać opony samochodowe. Bardzo dużo argumentów przemawia za tym, aby nie wahać się i używać ogumienia pasującego do pory roku. Dlaczego należy przygotować swoje auto na zmieniające się warunki pogodowe?
Przede wszystkim letnie i zimowe opony wykonane są z odmiennych materiałów, a ich bieżniki znacznie różnią się wyglądem. Opona zimowa posiada o wiele więcej nacięć i przecięć (tzw. lamelek), co pomaga w zapewnieniu wysokich osiągów.

części samochodowe

Źródło: www.interopony.pl
Poza tym takie wykonanie sprawia, że guma użyta do produkcji staje się bardziej elastyczna, niż ma to miejsce w przypadku opon letnich – z tego powodu lepiej trzyma się nawierzchni. Lamelki w bieżnikach sprawiają również, że opony zimowe wbijają się w śnieg i lód, a tym samym natychmiastowo oczyszczają się ze śniegu. W jakim czasie należy zmienić opony letnie na zimowe? W wielu źródłach można znaleźć opinię, że temperatura graniczna to 7°C. Kiedy jest zimniej opona zimowa nie zrobi się twarda, ponieważ posiada większą ilość krzemionki. Dzięki temu jej przyczepność do nawierzchni będzie najlepsza. Opona jest również specjalnie dostosowana do szybszego usuwania wody. Zobacz propozycję: (www) Pozwala również na skrócenie drogi hamowania. Opony zimowe poradzą sobie o wiele lepiej na śliskiej drodze, ponieważ letnie nie trzymają się tak dobrze podłoża. Warto jednak pamiętać, że zimowe opony trzeba dotrzeć, ponieważ w czasie produkowania jest na nie nakładany specjalny smar, który ułatwia ten proces, jednak wpływa źle na gumę, dlatego też aby opony miały najwyższe osiągi powinno się przejechać minimum 300 kilometrów. W omawianym rodzaju opon bardzo ważna jest również grubość bieżnika.

przygotuj samochód do zimy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Im bardziej jest on zużyty, tym gorzej radzi sobie na drodze. Tym samym używane opony nigdy nie są prawidłowym rozwiązaniem. Starty bieżnik wolno odprowadza wodę i nie ma dobrej przyczepności do podłoża. Zimowe opony mają wiele zalet, dlaczego więc nie zmieniać ich przez cały rok? Kiedy temperatura rośnie nie osiągają pełni swoich możliwości. Hamowanie jest gorsze, a jego droga jest wydłużona. To letnia opona zawsze dobrze poradzi sobie na mokrym asfalcie. Zimowa opona w lecie zużywa się szybciej i traci swoje pozytywne właściwości.
Na rynku dostępne są także opony całoroczne, jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem dla kierowców. Nie zapewniają najwyższych osiągów, poza tym nie posiadają tak pozytywnych właściwości, jak opona zimowa w trakcie zimowych miesięcy oraz opona letnia podczas lata. Opony całoroczne gorzej poradzą sobie z hamowaniem na wilgotnej czy śliskiej nawierzchni. Idealnie dobranym rozwiązaniem jest więc wymiana. Należy przy niej pamiętać, aby w jej trakcie nie pominąć żadnej z opon. Tylko pełne przebranie zapewni maksimum osiągów. Dzięki współpracy: http://www.hurtopony.pl/