technologie w biznesie

Dlaczego warto wybrać elektroniczne rozliczenie PIT?

Jednym z obowiązków wszystkich podatników jest roczne rozliczenie. Do ostatniego dnia kwietnia trzeba złożyć w swoim urzędzie odpowiednio uzupełnioną deklarację. Od pewnego czasu można to również wykonać drogą elektroniczną, co jest coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem wśród ludzi do tego zobowiązanych. Elektroniczne rozliczenie PIT jest możliwe od 2012 roku.

rozliczenie pitu

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie korzysta już z niego wielu ludzi, gdyż jedynym wymogiem jest dostęp do internetu. Należy wejść na serwis internetowy Ministerstwa Finansów, po czym odnaleźć specjalnie udostępniony wniosek. Można też skorzystać z umieszczonej w serwisie aplikacji bądź ściągnąć jeden z ogólnie dostępnych programów do rozliczania. Każda możliwość jest tak samo dobra, zatem musisz sam zadecydować, która będzie dla ciebie najdogodniejsza.

Jedną z podstawowych zalet elektronicznego rozliczania jest nieskomplikowany sposób obsługi – .

Napisaliśmy tekst o podobnej treści. Umieściliśmy go na nowej stronie. Wejdź więc w ten link i dowiedz się szczegółów (https://www.graulaw.eu/pl/kancelaria/o-nas/) z tym powiązanych.

Nie trzeba do tego żadnych umiejętności, poza dokładnym czytaniem zamieszczonych w programie bądź na witrynie wskazówek. Trzeba wypełniać puste rubryki, a obliczenia wykonają się automatycznie. Aplikacja zapamiętuje informacje, więc nie musimy ich wpisywać potem w wypełnianych formularzach.

pit

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Po ich uzupełnieniu otrzymamy numer, który podajemy w odpowiednim miejscu, aby dostać urzędowe poświadczenie odbioru. To nasz dowód, że zeznanie zostało przesłane w terminie, ponieważ przekroczenie określonego dnia skutkuje nałożeniem finansowych kar na podatnika, jakich korzystniej jest uniknąć. Decydując się na elektroniczne rozliczenie PIT należy jedynie pamiętać, że za pierwszym razem musimy indywidualnie wybrać się do urzędu, by uzupełnić formularz, który uprawnia nas do podpisywania deklaracji rocznych w imieniu męża bądź żony. Będzie to wyłącznie jednorazowa wizyta, dlatego warto jest załatwić to przy okazji, gdy będziemy nieopodal urzędu. Dotyczy to oczywiście osób po ślubie, o czym powyżej wspomniano.

Elektroniczne rozliczenie PIT to niezwykle wygodne rozwiązanie, nad którym dobrze jest się zastanowić, o ile chcemy sprawnie oraz bez trudu składać zeznania podatkowe – click. W razie wątpliwości można pójść do biura podatkowego bądź skontaktować się ze znajomym księgowym, by naświetlił nam kwestie, jakie nie są dla nas do końca zrozumiałe.