technologie w biznesie

Dlaczego warto regularnie czyścić nadwozia i wnętrza naszych samochodów

Kupno auta wiąże się zarówno z sporym jednorazowym wydatkiem, jak i z wręcz obowiązkiem wydania oszczędności na remont, gdyż najczęściej nabywamy używane czterosuwy, a te, jak wszystkim wiadomo, nie pozostają bez felerów. A jeśli do tego kluczyki toyoty trafią do dłoni pani, to na pewno wnętrze wozu zyska nowy wygląd, choć i niektórzy mężczyźni też zwracają szczególną uwagę na taki czysto wzrokowy aspekt.

wnętrze samochodu

Autor: Cameron Aubernon
Źródło: http://www.flickr.com
Czystość pojazdu jest kluczową sprawą. Brudna tapicerka nie ma jakiegokolwiek wpływu na topień bezpieczeństwa kierowców, a także ich pasażerów, lecz źle świadczy o posiadaczu samochodu. Zresztą najprawdopodobniej za parę lat trzeba będzie sprzedać fiata, a jeżeli wnętrze (dobry szklarz Krypton) będzie zniszczone, to automatycznie wartość takiego dwuśladu spadnie. Na rynku jest na szczęście wiele środków, tak do czyszczenia obić, jak i konserwacji innych elementów, choć trzeba pamiętać o tym, że popularne autokosmetyki nie usuną wszystkich zabrudzeń.komentarz ze strony (https://anplast.pl/produkty/hydroizolacja,2,6533)

Ciągły brak czasu sprawia, że bardzo często jedziemy na myjnię. Natomiast o dużo rozsądniejszym wyjściem z sytuacji będzie zakup szamponu i specjalnych powłok zabezpieczających, a później solidne wymycie blach, nawet jeśli takie porządki byłyby związane z wieczorem spędzonym przed domem, a nie na fotelu przed telewizorem. To przyniesie spore oszczędności dla naszego budżetu, szczególnie wtedy, kiedy każdy członek rodziny ma własny pojazd. Aby mycie było profesjonalne, do kompletu środków pielęgnacyjnych trzeba byłoby jeszcze dodać takie autokosmetyki jak płyn do usuwania owadów oraz spraye do plastikowych części wnętrza – więcej….

wnętrze samochodu

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie podniosłe chwile w naszym życiu, czyli ceremonie zaślubin albo okrągłe jubileusze wymagają, żeby udać się do kościoła czy karczmy błyszczącym autem. W takich sytuacjach warto zakupić specjalistyczne preparaty do mycia wozu, np. smartwax rim wax. Ta obcobrzmiąca nazwa bywa świetnie znana wszystkim pasjonatom motoryzacji, jak również tym, którzy przywiązują dużą wagę do czystości swojego wozu. Ten wosk nie tylko fenomenalnie myje felgi pojazdów, lecz także gruntownie je konserwuje oraz zabezpiecza przed zanieczyszczeniami. Należy jednak dodać, że tylko regularne mycie nadwozia oraz wnętrza spowoduje, że nasz dwuślad będzie wyglądał bez zarzutu. Zanieczyszczenia sprzed miesiąca bardzo trudno jest wyszorować, a i na wspomnianą czynność trzeba poświęcić więcej czasu.

Może Cię też zainteresować –