technologie w biznesie

Dlaczego należy charakteryzować się uczciwością?

Uczciwość – jest to wartość we współczesnym świecie coraz rzadziej doceniana. Jednakże dobrze kierować się nią we własnym życiu, nie jedynie ze względów ideologicznych, ale również dlatego, że to czasem po prostu popłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas zdarzyło się niegdyś otrzymać mandat. Na przykład za jazdę autem – nie ma przecież chyba osoby, która nigdy nie przekroczyłaby prędkości.

Kiedy uznasz, że pomocne okazałyby się uzupełniające treści na prezentowany temat, to kliknij tutaj i zobacz również inne wiadomości.

Podobnie niekiedy przydarza nam się za kierownicą uczynić coś głupiego – z roztrzepania, braku skupienia, braku powściągliwości. Jeżeli wtedy natkniemy się na radiowóz – z pewnością otrzymamy mandat. Inna sytuacja to jazda komunikacją miejską nie mając biletu, co w końcu może przydarzyć się każdemu, starczy, iż zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej. Takie kary finansowe są przykre dla większości z nas.

Częstokrotnie też mamy poczucie niesprawiedliwości. W końcu jesteśmy codziennie uczciwi i absolutnie nie chcemy zrobić niczego złego. Tak zwyczajnie przydarzył się nam gorszy dzień – każdy posiada do tego prawo. Na pewno pojawi się zatem pokusa, by otrzymany mandat zignorować, aby go nie zapłacić. Powinieneś jednak orientować się, iż nie jest to odpowiedni pomysł oraz warto jak najszybciej o nim zapomnieć. Przecież jest dokument taki jak lista dłużników . Można tam się załapać nawet z powodu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z drugiej strony konsekwencje bycia na niej bywają naprawdę poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już kilka lat później. Zupełnie zapomniałeś o zlekceważonym kilka lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką oraz teraz rozmyślacie o budowie domu lub kupnie mieszkania. Chcecie wziąć na niniejszy cel kredyt i wydaje się, że kompletnie nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak okazuje się, iż w praktyce jest inaczej. Bank uznaje Was za niegodnych zaufania klientów, ponieważ figurujecie na liście dłużników (lista dłużników), a wszystko to przez niezapłacony parę lat temu mandat. To niezbyt zachęcająca perspektywa, prawda? Nawet nie pomyślałbyś, że można mieć tak poważne problemy z racji tak drobnej i na pozór nieistotnej sprawy.

Niniejszy tekst wydaje się niesłychanie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane dobry dentysta Dublin treści, gdyż są tak samo ciekawe i wciągną Cię kompletnie.

Masz zatem jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze dobrze pilnować oraz warto starać się być w porządku oraz maksymalnie uczciwym. To się rzeczywiście opłaca.