technologie w biznesie

Cóż jest idealne do przewożenia delikatnych sprzętów?

Niemało kupowanych poprzez nas rzeczy jest opakowana w jakąkolwiek folię lub choćby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na środowisko będą miały takie opakowania po wyrzuceniu ani z czego właściwie zostały one wytworzone.
Na ogół przedmioty o znaczniejszych wymiarach są zapakowane w jakikolwiek karton.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastosowana do jego konstrukcji tektura falista może składać się z kilku warstw tektury, z jakich środkowy jest celowo pofałdowany . Nadaje to temu kartonowi większą gibkość oraz wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy wszakże do transportu towarów czasami na bardzo duże odległości. W transportujących je statkach powietrznych, okrętach czy ciężarówkach mogłoby dojść do różnorodnych wstrząsów i wgnieceń. Taka tektura falista powinna zostać na to wszystko odpowiednio przygotowana. W przeciwieństwie od toreb z folii lub z plastiku, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku wstrząsów lub wgnieceń. To niezwykle ważne, jeżeli transportowany jest jakiś bardziej kruchy sprzęt, przykładowo informatyczny.

Wie o niniejszym znakomicie każdy producent opakowań tekturowych.

Czy przeczytany wpis jest interesujący, ale masz ochotę na następne? Chcesz poznać link do artykułu? Zatem zapraszamy – trzeba tylko kliknąć myszką.

Przeto też przygotował specjalistyczny system, według którego składa się kolejne płaty tektury w nawet np. siedmiu warstwach . Dzięki temu towary w nich transportowane z pewnością dojadą do adresata bez uszkodzeń. Ponadto każdy producent opakowań tekturowych posiada w swojej ofercie pudła w różnorodnych wymiarach.

Są oczywiście pewne standardy, lecz pudła z tektury falistej potrafią być również tworzone na jakieś faktyczne zamówienie. Często bowiem taki producent opakowań tekturowych współdziała z fabrykami pralek, lodówek czy telewizorów.