technologie w biznesie

Co to jest regeneracja tylnej belki ?

Tylna belka , zw. również belką skrętną bądź nośną jest typowym elementem zawieszenia wozu w wozach francuskich: CITroen albo Renault.
Jej cechą charakterystyczną jest prosta oraz kompaktowa budowa oparta na sztywnej poprzeczce, jaka łączy dwa koła.

Billboard

Autor: Irena Safarova
Źródło: http://www.flickr.com
konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Belka skrętna złożona jest z wielu podzespołów. Składne razem stanowią całość belki. Najważniejszą jej częścią jest nośna więcej w tym serwisie, zwana poprzecznicą. Do niej są dodane inne fragmenty. Do poprzecznicy wprasowane są tak zwane czopy poprzeczki wespół z trawersami. Trawersy to wąsy mocujące do jakich montuje się mocujące poduszki. Spełniają rolę dodatkowej amortyzacji, ochraniają nadwozie czterokołowca przed obijaniem się belki o karoserię. Dodatkowymi elementami belki są łożyska igiełkowe. Do nich przymocowuje się wahacze wraz z czopami kół. Na nich usytuowane są piasty koła.

Z pewnością będzie interesować Cię nasza strona www, wyszukasz tam wiele zajmujących danych. Pamiętaj, że jest stale uzupełniana.

Wahacze połączone są z pomocą drążków skrętnych. Zależnie od modelu jak też marki pojazdu są to 2 bądź cztery pręty wykonane z wysokiej jakości stali. Spełniają one funkcję sprężyn w autach, które są wyekwipowane w poprzeczkę skrętną.

Wszelkie elementy zawieszenia poprzeczki podlegają ogromnym obciążeniom w czasie jazdy. Są one również narażone na niepomyślne warunki zewnętrzne szos: woda, zanieczyszczenia jak też kurz. Tego typu elementy mają oddziaływanie na zniszczenie czy też uszkodzenie układu zawieszenia. Defekty objawiają się chrobotaniem, skrzypieniem lub stukaniem w tylnej części czterokołowca. Jeżeli kierowca zauważy zbytnie nachylenie kół w stronę środka pojazdu, momentalnie musi udać się do serwisu samochodowego w celu wyeliminowania usterki związanej z tylnym zawieszeniem układu.

Naprawa bądź regeneracja tylnej belki polega na wymianie uszkodzonych części oraz przywróceniu poprzeczki do podobnego, jak była nowiuteńka. Regenerację takową cechuje stosunkowo niska cena tylna belka po regeneracji posłuży nam następnych parę lat.