technologie w biznesie

Ciekawe projekty domów

Dobór stosownego planu domu to nadzwyczaj doniosła kwestia. Projekt musi pasować do wielkości parceli, wytycznych wyznaczonych przez urząd konkretnej gminy, także dopełniać żądania właściciela. Projekt domu z dachem dwuspadowym to z reguły wybierany projekt przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Domy będące w owej kategorii charakteryzuje prosta i spleciona bryła, również nieskomplikowana struktura dachu, co w znaczący sposób oddziałuje na koszty budowy.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+
Przekrycie domu dachem dwuspadowym sprawia, że pomieszczenia na poddaszu mają przeważnie jeden skos, dzięki czemu jest możliwość ciekawie urządzać indywidualne pokoje. Dach dwuspadowy to dach energooszczędny, bowiem im mniejsza powierzchnidach – odnośnik do strony -chu, tym niższe starty ciepła budynku. Im mniej połaci dachu, załamań, tym mniej mostków termicznych, przez które ucieka ciepło z domu. Stylistyka domu (http://anplast.pl) z dachem dwuspadowym to również znaczący czynnik przy wyborze domu. Projekty z dachem dwuspadowym to pomysły ponadczasowe i gustowne – Wybór propozycji z dachem dwuspadowym jest ogromny.

Dom niedrogi w budowie i energooszczędny, to dla wielu osób wymarzony wzorzec domu. Projekt domu z dachem dwuspadowym ma zawsze konkretną, prostą strukturę i przejrzysty funkcjonalny kształt. Domy z dachem dwuspadowym stanowią nieprzemijający składnik krajobrazu, nawiązują do tradycyjnej i solidnej zabudowy, znamionuje je stylowa forma architektoniczna.

dom

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Model domu o prostym kształcie budynku opartym zwykle na projekcie prostokąta i z dachem dwuspadowym, jest także łatwy w budowaniu, co umożliwia często na realizację wielu robót budowlanych systemem oszczędnym. Strych w modelach domów z takim dachem jest w stanie być doświetlone oknami dachowymi, bądź lukarnami, co całkowicie oświetla górne pomieszczenia. W tym ostatnim wypadku bryła jest bardziej ubogacona, a poddasze zyskuje na przestrzeni użytkowej. Jednocześnie trzeba się liczyć z wyższymi stratami ciepła.

Projekt domu z dachem dwuspadowym to pomysł wygodny i niedrogi w budowie, a dołączenie indywidualnych elementów dodaje budynkowi charakteru.